Domowe (Rumskie) Spotkania Muzyczne

rumskie spotkania muzyczne tymczasem w rumi domowe spotkania muzyczne (1)
Reklama
Reklama

To nie czas na przerwę od Rumskich Spotkań Muzycznych! 🙂 Wydarzenie powraca na Facebooku, w odmienionej formule. W ramach kwietniowego cyklu „Domowe Spotkania Muzyczne” będziemy mogli podziwiać m.in. śpiewaków operowych, aktorów musicalowych czy instrumentalistów. Wszystko on-line i za darmo. 🙂 Specjalnie dla Was artyści z całej polski przygotowali (w warunkach domowych) całkowicie nową i niepublikowaną nigdzie serię. Muzyczne nagrania będą pojawiać się na fanpage’u Rumskich Spotkań Muzycznych. Wydarzenie potrwa do 12 kwietnia, ale…niewykluczone, że zostanie kontynuowane. 🙂

Reklama
Reklama

Pomimo niecodziennej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, pragnę Państwu zaproponować Rumskie Spotkania Muzyczne, ale w nieco innym wydaniu – mówi Marek Gerwatowski, tenor pochodzący z Rumi i artysta Opery Krakowskiej. – Gorąco zachęcam do śledzenia kolejnych postów i wspólnego uczestnictwa w całym cyklu. Zostańmy w domu! – apeluje Marek Gerwatowski.

Na fanpage’u dostępna jest także animacja malowana piaskiem stworzona przez Łucję Miziołek i zaprezentowana w zeszłym roku na Koncercie z okazji 65. urodzin miasta Rumi.

Domowe Spotkania Muzyczne #1

W sobotę (4 kwietnia) pojawił się pierwszy odcinek i film w wykonaniu artystycznego małżeństwa: Aleksandry oraz Dawida Głowackich. Oboje grają na klarnecie i są doktorantami na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Na co dzień współpracują m.in. z Filharmonią Bałtycka. Artyści zaprezentowali fragmenty utworu „Greetings from Balkan” Bela Kovacsa.

Link: Wydarzenie na facebooku

Zobacz:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *