Reklama
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Covid-19 władze Rumi przekażą przyłbice ochronne oraz środki finansowe na rzecz Szpitali Pomorskich.
Jak informuje urząd miasta, Rumia przekaże środki pieniężne Szpitalom Pomorskim na zakup sprzętu służącego dekontaminacji (usunięciu i dezaktywacji substancji szkodliwych) wnętrz ambulansów oraz sprzętu medycznego). W komunikacie nie podano kwoty, jaka zostanie przekazana. Ponadto, dzięki współpracy z lokalną pracownią reklamy „One”, w ręce lekarzy, pielęgniarek i załóg karetek wejherowskiego szpitala, a także służb mundurowych oraz pracowników socjalnych i terenowych ma trafić co najmniej 1200 przyłbic ochronnych.
Reklama
Z koronawirusem walczą również miejskie jednostki. Pracownicy i wolontariusze Centrum Integracji Społecznej w Rumi szyją maseczki ochronne m.in. dla przychodni, wejherowskiego szpitala, sklepów spożywczych czy też służb mundurowych. Natomiast pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pomagają osobom starszych, chorym, niepełnosprawnym oraz przebywającym na kwarantannie poprzez zakup i dostarczanie żywności oraz produktów pierwszej potrzeby. Dodatkowo MOPS koordynuje działania wolontariackie i oferuje wszystkim mieszkańcom wsparcie psychologiczne. Z kolei z inicjatywy miejskich radnych uruchomiona została akcja społeczna pn. Zbiórka rzeczy dla Szpitali i Stacji Pogotowia Ratunkowego.
PS. Wcześniej na łamach bloga opisywałem wspaniałą inicjatywę Artura Wysockiego z Rumi, który bezpłatnie(!) produkuje przyłbice ochronne aby wesprzeć lokalne firmy i instytucje. Koniecznie sprawdź wpis: Mieszkaniec Rumi przygotowuje maski ochronne dla szpitali i ratowników.
Co wiemy o koronawirusie w Rumi i powiecie wejherowskim. Raport PSSE w Wejherowie (2.04.2020 r.)
Jak wygląda obecna sytuacja w mieście Rumia i powiecie wejherowskim? Według raportu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wejherowie z 2 kwietnia 2020 r., do tej pory na terenie powiatu odnotowano łącznie 14 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem. Sanepid nie wskazuje miejsc zamieszkania. Wśród nich 2 osoby są hospitalizowane, a pozostałych 12 osób (z uwagi na dobry stan zdrowia) przebywa w izolacji domowej. Na terenie powiatu wejherowskiego kwarantannie poddane są 943 osoby. Jeśli chodzi o samo miasto Rumia, to na jego terenie kwarantannie poddanych jest 160 osób.
Nie mogę spędzić kwarantanny w swoim domu – gdzie szukać pomocy?
Osoby, które nie mogą spędzić kwarantanny w swoich domach, powinny skontaktować się z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku – całodobowa infolinia dostępna jest pod numerem telefonu 58 307 72 04. Pamiętajcie, że centrum wyznacza miejsce kwarantanny, ale nie zapewnia transportu.
Koronawirus w Rumi. Pomoc dla osób starszych i potrzebujących wsparcia.
Poświęciłem temu zagadnieniu osobny wpis na blogu pt. Pomoc w robieniu zakupów w Rumi. Poszukiwani wolontariusze!, ale myślę, że warto powtórzyć.
Osoby przebywające na kwarantannie domowej, które nie mogą liczyć na wsparcie bliskich, a potrzebują pomocy m.in. przy zakupach oraz dostarczeniu żywności i produktów pierwszej potrzeby, mogą się zgłosić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rumi – tel. 58 671 05 56 lub 537 858 132. Dodatkowo jednostka oferuje wszystkim mieszkańcom wsparcie psychologiczne – tel. 515 078 622.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w kategorii: KORONAWIRUS W RUMI.
Źródło: Urząd Miasta Rumi
Zobacz:
- Miasto Rumia obchodzi 70. urodziny! Co będzie się działo?
- OKS Salos Rumia – nowy klub partnerski Arki Gdynia!
- Nowe osiedle przy ul. Reja wkrótce gotowe!
- Nowa droga rowerowa na ul. Kosynierów. Czy będzie bezpieczniej?
- Do kiedy potrwa przebudowa ul. Gdańskiej?
Reklama