Budżet Obywatelski w Rumi. Wpłynęło 50 wniosków.

Zakończył się pierwszy etap Budżetu Obywatelskiego 2020 w Rumi. Teraz nastąpi formalna weryfikacja złożonych wniosków. Prace zakończą się 9 sierpnia.
Reklama
Reklama

Zakończył się pierwszy etap Budżetu Obywatelskiego 2020 w Rumi, czyli zgłaszanie projektów. Mieszkańcy przygotowali łącznie 50 propozycji i udowodnili, że nie brakuje im pomysłów na wydatkowanie 1,5 mln złotych.


Pomysły można było zgłaszać do 30 kwietnia, jednak najwięcej wniosków zarejestrowano w ostatnich dniach. Mieszkańcy zaproponowali m.in. doświetlenie przejść dla pieszych, instalację fontanny multimedialnej w parku Starowiejskim, budowę boiska do gry w bule, czy powstanie skansenu fortyfikacji na Wzgórzu Markowca. To przykłady projektów inwestycyjnych. 

Reklama
Reklama

Natomiast projekty prospołeczne dotyczą m.in. organizacji zajęć warsztatowych z j. angielskiego oraz informatyki, nauki tańca, przeprowadzenia kursu samoobrony dla kobiet czy kontynuacji serialu dokumentalnego.  

budzet obywatelski w rumi, inwestycje, zmiany, projekty

Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza:

„Bardzo nas cieszy coraz większe zaangażowanie mieszkańców tą formą współdecydowania o miejskim budżecie. Pojawiają się coraz ciekawsze pomysły na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, czy organizację czasu wolnego. Mamy nadzieję, że tak duża liczba wniosków przełoży się na rekordową frekwencję na etapie głosowania.”

Rozpoczęła się już weryfikacja zgłoszonych projektów. Komisja sprawdzi, czy dokumentacja jest kompletna i spełnia wszelkie wymogi formalne. Proces ten zakończy się 9 sierpnia. Pomysły, które przejdą weryfikację, zostaną poddane głosowaniu.



W tym roku, podobnie jak w poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego w Rumi, do dyspozycji mieszkańców jest 1,5 mln złotych. Maksymalna wartość projektów inwestycyjnych wynosi 300 tysięcy złotych, a prospołecznych 50 tysięcy. Pełna lista projektów będzie dostępna na stronie rumia.budzet-obywatelski.org.

źródło: Urząd Miasta Rumi


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *