Zabytkowe rowery w Porcie Rumia

wystawa zabytkowych rowerow rumia, port rumia, rowery, wystawa, wydarzenia
Reklama
Reklama

Oryginalny Tricycle z 1890 roku, replika bicykla, rowery wojskowe z czasów II Wojny Światowej, rowery miejskie z lat 60. XX wieku, a także popularne „składaki” można obejrzeć podczas wyjątkowej wystawy w Centrum Handlowym Port Rumia. Ekspozycja, składająca się z 35 historycznych jednośladów, będzie dostępna od 29 kwietnia do 18 maja. Wstęp bezpłatny!


Pierwsze rowery powstały w drugiej połowie XIX wieku. Od tego czasu powstało wiele rodzajów tych pojazdów, z których korzystamy podczas codziennych dojazdów do szkoły i pracy, turystycznych wypraw czy licznych dyscyplin sportowych. Od 29 kwietnia do 18 maja zapraszamy na wyjątkową wystawę zabytkowych rowerów.

Reklama
Reklama

Wszyscy odwiedzający centrum będą mogli obejrzeć niezwykłe egzemplarze, m.in. oryginalny trójkołowiec z 1890 roku, bicykl dziecięcy z 1860 r, czyli rower z dużym kołem z przodu i małym z tyłu. Wśród wystawianych jednośladów będą również rowery wojskowe, które wykorzystywano podczas II wojny światowej i w latach 50. XX w., rower transportowy, a także liczne modele spotykane na ulicach i drogach Europy od 1940 do 1990 roku. Nie zabraknie popularnych rowerów produkcji polskiej, niemieckiej czy radzieckiej, takich jak m.in. romet czy ukraina.

W ostatni dzień wystawy (18 maja) odbędą się gry i zabawy dla najmłodszych z użyciem zabawek popularnych wiele lat temu i znanych starszym pokoleniom. Dzieci będą mogły także sprawdzić się jako kierowcy samochodzików poruszanych pedałami.Wystawa zabytkowych rowerów potrwa od 29 kwietnia do 18 maja. Ekspozycję można oglądać w godzinach pracy galerii handlowej. Gry i zabawy dla dzieci odbędą się 18 maja od godz. 13.00 do 18.00. Wstęp wolny.

źródło: materiały prasowe CH Port Rumia, zdjęcia: Paweł Jałoszewski


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

1 Comment

  1. Anonim

    „A must see” dla każdego rowerofila, Warto było mi przyjechać z Pruszcza by to obejrzeć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *