Reklama Reklama

Zabytkowe rowery w Porcie Rumia

wystawa zabytkowych rowerow rumia, port rumia, rowery, wystawa, wydarzenia

Oryginalny Tricycle z 1890 roku, replika bicykla, rowery wojskowe z czasów II Wojny Światowej, rowery miejskie z lat 60. XX wieku, a także popularne „składaki” można obejrzeć podczas wyjątkowej wystawy w Centrum Handlowym Port Rumia. Ekspozycja, składająca się z 35 historycznych jednośladów, będzie dostępna od 29 kwietnia do 18 maja. Wstęp bezpłatny!


Reklama Reklama

Pierwsze rowery powstały w drugiej połowie XIX wieku. Od tego czasu powstało wiele rodzajów tych pojazdów, z których korzystamy podczas codziennych dojazdów do szkoły i pracy, turystycznych wypraw czy licznych dyscyplin sportowych. Od 29 kwietnia do 18 maja zapraszamy na wyjątkową wystawę zabytkowych rowerów.

Wszyscy odwiedzający centrum będą mogli obejrzeć niezwykłe egzemplarze, m.in. oryginalny trójkołowiec z 1890 roku, bicykl dziecięcy z 1860 r, czyli rower z dużym kołem z przodu i małym z tyłu. Wśród wystawianych jednośladów będą również rowery wojskowe, które wykorzystywano podczas II wojny światowej i w latach 50. XX w., rower transportowy, a także liczne modele spotykane na ulicach i drogach Europy od 1940 do 1990 roku. Nie zabraknie popularnych rowerów produkcji polskiej, niemieckiej czy radzieckiej, takich jak m.in. romet czy ukraina.

W ostatni dzień wystawy (18 maja) odbędą się gry i zabawy dla najmłodszych z użyciem zabawek popularnych wiele lat temu i znanych starszym pokoleniom. Dzieci będą mogły także sprawdzić się jako kierowcy samochodzików poruszanych pedałami.Wystawa zabytkowych rowerów potrwa od 29 kwietnia do 18 maja. Ekspozycję można oglądać w godzinach pracy galerii handlowej. Gry i zabawy dla dzieci odbędą się 18 maja od godz. 13.00 do 18.00. Wstęp wolny.

źródło: materiały prasowe CH Port Rumia, zdjęcia: Paweł Jałoszewski


Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

1 Comment

  1. Reklama Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *