Kiedy zostanie włączone ogrzewanie w SM Janowo?

Kiedy zostanie włączone ogrzewanie w SM Janowo?
Reklama
Reklama

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Janowo” poinformowała o uruchomieniu centralnego ogrzewania w budynkach od dnia 19 września 2022 r (poniedziałek).

Sezon grzewczy 2022/2023 w Rumi

Choć jeszcze nie rozpoczęła się jesień, z racji niższych temperatur już teraz gdzieniegdzie pojawiają się pytania: „Od kiedy zaczną grzać?”. :)) Swój termin podała największa w Rumi spółdzielnia mieszkaniowa, za pomocą komunikatu w mediach społecznościowych. SM „Janowo” informuje w nim o uruchomieniu centralnego ogrzewania w budynkach od najbliższego poniedziałku, 19 września 2022 r.

„Jednocześnie prosimy lokatorów o sprawdzenie i kontrolę poprawności działania głowic termostatycznych przy grzejnikach”

apeluje Spółdzielnia Mieszkaniowa „Janowo”.

W razie pytań mieszkańcy proszeni są o kontakt z działem eksploatacyjno-remontowym, pod numerem telefonu 58 679-57-42 lub 58 679-57-43.

Od czego zależy kiedy zostanie uruchomione ogrzewanie?

Rozporządzenia Ministra Gospodarki z 15 stycznia 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemów ciepłowniczych określa sezon grzewczy jako:

„okres, w którym warunki atmosferyczne powodują konieczność ciągłego dostarczania ciepła w celu ogrzewania obiektów”.

W rozporządzeniu nie ma jednak określonego terminu rozpoczęcia czy zakończenia sezonu. O tym, kiedy zostanie uruchomione centralne ogrzewanie decyduje więc sama spółdzielnia (zarządca nieruchomości), na podstawie warunków pogodowych i sygnałów, jakie docierają od mieszkańców.

W Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo” termin uruchomienia centralnego ogrzewania już od kilku lat jest bardzo podobny i dotyczy drugiej połowy września.

  • 2021 r. – 21 września
  • 2019 r. – 20 września,
  • 2018 r. – 25 września.

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *