Zamknięcie ul. Dębogórskiej w Rumi. Zmiana tras linii

Zamknięcie ul. Dębogórskiej w Rumi. Zmiana tras linii
Reklama
Reklama

W związku z organizacją imprezy rowerowej i całkowitym zamknięciem ul. Dębogórskiej w Rumi, 18 września (w niedzielę) wystąpią zmiany w funkcjonowaniu linii ZKM J, 84, 86, 87 i 173.

Narodowy Dzień Sportu w Rumi – zmiany w ruchu

W najbliższą niedzielę (18 września) w Rumi odbędą się Biegi rowerowe „Maluchy na rowery”, w ramach 10. edycji Narodowego Dnia Sportu. W związku z wydarzeniem, zamknięta zostanie ul. Dębogórska w Rumi, od ul. Starowiejskiej do ul. Gdańskiej, z zachowaniem przejazdu przez rondo Jana Pawła II i rondo L. Kaczyńskiego, ale przy całkowitym zamknięciu ronda M. Płażyńskiego. Utrudnienia będą trwały od godz. 13.55 do ok. 16.30. W tym czasie linie autobusowe J, 84, 86, 87 i 173 będą funkcjonowały na nowych zasadach.

Linia J

W kierunku Rumi Partyzantów objazd poprowadzony zostaje, od przystanku Kujawska 02 do przystanku Konopnickiej 02: ul. Gdańską, z zawróceniem na rondzie Pileckiego, Gdańską, Dąbrowskiego, Starowiejską i Żołnierzy I Dywizji WP. Na trasie objazdu obowiązują wyłącznie przystanki w ciągu ul. Starowiejskiej: Starowiejska – Poczta 02 oraz na żądanie Żeromskiego 02.

W kierunku Wejherowa objazd poprowadzony zostaje, od przystanku Słowackiego 01 do przystanku Kujawska 01: ul. Żołnierzy I Dywizji WP, Starowiejską, Dąbrowskiego i Gdańską, z zawróceniem na rondzie Pileckiego. Na trasie objazdu obowiązują przystanki: tymczasowy Rondo Jana Pawła II 91, zlokalizowany przy ul. Starowiejskiej, za rondem Jana Pawła II oraz Starowiejska – Poczta 01 przy ul. Starowiejskiej.

Linia 84

W kierunku Rumi Dw. PKP objazd poprowadzony zostaje, od przystanku Partyzantów – Kościuszki 01 do przystanku Starowiejska – Poczta 01: ul. Partyzantów, Żołnierzy I Dywizji WP i Starowiejską. Na trasie objazdu obowiązują przystanki: Rumia Partyzantów 01, Słowackiego 01 przy ul. I Dywizji WP oraz tymczasowy Rondo Jana Pawła II 91, zlokalizowany przy ul. Starowiejskiej, za rondem Jana Pawła II.

W kierunku Redy objazd poprowadzony zostaje, od przystanku Starowiejska – Poczta 02 do przystanku Partyzantów – Kościuszki 02: ul. Starowiejską, Żołnierzy I Dywizji WP i Partyzantów. Na trasie objazdu obowiązują przystanki: Żeromskiego 02 przy ul. Starowiejskiej, Konopnickiej 02, Słowackiego 02 przy ul. Żołnierzy I Dywizji WP oraz Rumia Partyzantów 04 na pętli.

Linia 86

W obu kierunkach, pomiędzy przystankami Rumia Dworzec PKP i Wierzbowa, objazd poprowadzony zostaje ul. Dąbrowskiego, Gdańską i Dębogórską, z zatrzymywaniem na przystankach: Dąbrowskiego – Most, Dąbrowskiego – Kościół, 25-lecia Solidarności i Kujawska

Linia 87

W obu kierunkach, pomiędzy przystankami Okrzei i Starowiejska – Poczta, objazd poprowadzony zostaje ul. Kosynierów i Starowiejską, z zatrzymywaniem na przystankach: tymczasowym Rondo Jana Pawła II 91, zlokalizowanym przy ul. Starowiejskiej, za rondem Jana Pawła II w kierunku Janowa oraz Żeromskiego 02 przy ul. Starowiejskiej w kierunku Redy.

Linia 173      

W kierunku Gdyni-Chyloni objazd poprowadzony zostaje, od przystanku Słowackiego 01 do przystanku Starowiejska – Poczta 01: ul. Żołnierzy I Dywizji WP i Starowiejską. Na trasie objazdu obowiązuje przystanek tymczasowy Rondo Jana Pawła II 91, zlokalizowany przy ul. Starowiejskiej, za rondem Jana Pawła II.

W kierunku Kosakowa objazd poprowadzony zostaje, od przystanku Starowiejska – Poczta 02 do przystanku Konopnickiej 02 ul. Starowiejską i Żołnierzy I Dywizji WP. Na trasie objazdu obowiązuje wyłącznie przystanek Żeromskiego 02 przy ul. Starowiejskiej.

Pełne rozkłady jazdy dostępne są na stronie zkmgdynia.pl.

Aktualizacja: Wieczorny przejazd rowerowy i czasowe wstrzymanie ruchu

Uwaga! Jak poinformował Urząd Miasta Rumi w osobnym od ZKM Gdynia komunikacie, tego samego dnia (w niedzielę) o godz. 19.00 rozpocznie się przejazd rowerowy, który spowoduje czasowe wstrzymanie ruchu na ulicach: Dębogórskiej, Gdańskiej, Dąbrowskiego, Żwirki i Wigury oraz Ceynowy. Utrudnienia na poszczególnych odcinkach potrwają do 20 minut.

Dodatkowo, w tym dniu z użytkowania zostanie wyłączony parking przy hali MOSiR Rumia.

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *