Orkan kontra Sztorm, czyli potężne starcie w V lidze

W 7. kolejce V ligi MKS Orkan Rumia podejmował ostatni w tabeli Sztorm Kosakowo. Choć nagłówek mógłby spokojnie posłużyć jako tytuł filmu akcji, na boisku również nie brakowało emocji.

Spotkanie MKS Orkan Rumia – Sztorm Kosakowo zostało rozegrane 17 września (w sobotę) o godzinie 11:00 w Kosakowie. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Dwie bramki dla niebiesko-żółto-czerwonych zdobył Bartłomiej Małyszczycki, w 13 i 45 minucie. Gospodarze odpowiedzieli natomiast w drugiej połowie, dubletem Borysa Karbowiaka. Bramka decydująca o remisie padła już w doliczonym czasie gry.

Sztorm Kosakowo – MKS Orkan Rumia 2:2. Bramki: Małyszczycki (13′, 45′); Karbowiak (54′, 92′).

• Skład MKS Orkan Rumia: Składowski – Hildebrandt, Mayer, Kolera, Barlak – Chudziak, Golc, Michalski, Ciecierski – Kacper Kiełb, Małyszczycki
  • Ławka rezerwowych: Mudlaff, Morawski, Kamil Kiełb, Bereza, Zielonka, Niedźwiedzki K.

Orkan Rumia zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli. Ma jednak rozegrany o jeden mecz więcej niż reszta stawki (sierpniowa wygrana z Gryfem II Wejherowo 5:1). Dotychczasowe wyniki MKS Orkan Rumia w sezonie 2022/2023 to 3 zwycięstwa, 2 remisy i 3 porażki.

• Sztorm Kosakowo 2 – 2 MKS Orkan Rumia

Kolejny mecz MKS Orkan Rumia odbędzie się 1 października o godzinie 15:30, w Sierakowicach (GKS). Najbliższe spotkanie na stadionie miejskim w Rumi zaplanowano 8 października o godzinie 16:00, z KS Chwaszczyno.

Wydarzenia sportowe, sportowe sukcesy mieszkańców Rumi, a także aktualności na temat rumskich klubów znajdziesz w kategorii bloga: Sport i Zdrowie (kliknij, żeby przejść).

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.