Reklama Reklama

Gdzie można kupić choinkę w Rumi?

Chcesz kupić choinkę i zastanawiasz się, gdzie wybrać się mieszkając w Rumi? W Nadleśnictwie Gdańsk po raz kolejny rusza akcja własnoręcznego wycinania świątecznych drzewek, nazwana “Choinkobranie”.

Reklama Reklama

Najładniejsze drzewko to te prosto z lasu. Taka choinka swoim zapachem i wspomnieniami związanymi z jej własnoręcznym wycięciem stworzy w domu niezapomniany, wyjątkowy świąteczny nastrój. W Nadleśnictwie Gdańsk po raz kolejny rusza akcja własnoręcznego wycinania świątecznych drzewek.

– Wspólne poszukiwania i wycinanie swojej choinki to przede wszystkim doskonała zabawa i przygoda dla całej rodziny. Do domu przyniesiemy ze sobą pachnącą choinkę oraz wyjątkowe wspomnienia – przekonuje Nadleśnictwo.

Akcja Choinkobranie

W ubiegłych latach akcja Choinkobranie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dlatego w tym roku można wyciąć swoją wymarzoną choinkę od poniedziałku do soboty.

Drzewko będzie można znaleźć i wyciąć od poniedziałku 12 grudnia do piątku 16 grudnia od godz. 12:00 do 14:00, a w sobotę 17 grudnia od godz. 8:00 do 15:00 przy leśniczówce w Sopocie (dojazd od ulicy Spacerowej).

Ile kosztuje choinka? Co trzeba wiedzieć?

Najlepiej mieć już odliczoną gotówkę, ponieważ w lesie nie ma internetu, a tym samym nie można skorzystać z płatności kartą. Jedna choinka kosztuje 50 zł. Trzeba pamiętać, żeby wziąć ze sobą ręczne narzędzie do wycięcia drzewka – polecamy ręczną piłę do drewna. Na miejscu leśnicy pomogą wyciąć i zapakować choinkę.

Drzewka świąteczne będą wycinane z plantacji choinkowych. Zakłada się je w miejscach, w których z różnych względów np. występowania linii wysokiego napięcia, nie mogą rosnąć wysokie drzewa, a tym samym las.

Reklama Reklama

Więcej informacji na fanpage’u Nadleśnictwo Gdańsk, Lasy Państwowe.

(źródło: Nadleśnictwo Gdańsk)

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *