Lodówka społeczna w Rumi Janowie

Lodówka społeczna w Rumi Janowie
Reklama
Reklama

W Rumi Janowie działa nowa lodówka społeczna, nazwana „Jadłodalnia 2.0”. Mówiąc krótko: dzielisz się posiłkiem lub nie marnujesz nadmiaru jedzenia.

Aktualizacja (23.12.2023)

Reklama
Reklama

Kilka dni temu opublikowałem na Tymczasem w Rumi informację o prowadzonej zbiórce środków na zorganizowanie drugiej lodówki społecznej w Rumi. Zrobiłem to na prośbę koordynatorów akcji, radnych: Anna Okrój i Liliana Bareła-Palczewska oraz jeden z mieszkańców, Grzegorz. Pieniądze zbierane były na zakup witryny chłodniczej Liebherr (poj. 400 l).

Miło mi poinformować, że dzięki Waszemu zaangażowaniu, udało się zebrać potrzebne środki!

Oto i ona: „Jadłodalnia 2.0”:

Lodówka społeczna w Rumi Janowie
Lodówka społeczna w Rumi Janowie, fot. Anna Okrój

Czym jest lodówka społeczna?

Lodówka społeczna to miejsce, gdzie można zostawić artykuły spożywcze lub gotowe posiłki dla osób potrzebujących. Mówiąc krótko: dzielisz się posiłkiem lub nie marnujesz nadmiaru jedzenia.

Projekt funkcjonuje już w wielu miastach, także w Rumi. Pierwsza lodówka społeczna w naszym mieście staneła przy parkingu Zespołu Szkół Salezjańskich (od ul. Dąbrowskiego), w 2020 roku.

Lodówka społeczna w Rumi Janowie

Od 23 grudnia w Rumi działa także druga lodówka społeczna, nazwana przez organizatorów „Jadłodalnią 2.0”. Lodówka znajduje się w przy ul. Gdańskiej 17A (Rumia Janowo, przy budynku Salubre).

Lodówka społeczna w Rumi Janowie
To tu znajduje się lodówka społeczna w Rumi Janowie, fot. Anna Okrój

„Jadłodzielnia 2.0” to miejsce, w którym każdy może podzielić się jedzeniem z innymi i korzystać z darów ofiarowanych przez społeczność. Lodówka społeczna jest odpowiedzią na potrzeby osób, które z różnych powodów mogą mieć trudności z dostępem do odpowiedniego pożywienia.

Uwaga! Koordynatorzy projektu proszą, by metkować produkty z datą ważności i zachować czystość wewnątrz lodówki.

– Jesteśmy pewni, że nasza lodówka społeczna będzie miejscem, w którym będziemy mogli wzajemnie pomagać i tworzyć bardziej zjednoczoną społeczność. Wierzymy, że niewielki gest dobroci może mieć ogromny wpływ na nasze życie. Dziękujemy Wszystkim którzy przyłączyli się do Inicjatywy. Zapraszamy do korzystania z naszej lodówki społecznej! Pamiętajmy, że razem możemy więcej!

Anna Okrój, koordynator projektu.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

2 Comments

  1. Elżbieta Kornath

    Przy ul. Dąbrowskiego nie ma już jadłodzielni, a szkoda, bo to było lepsze miejsce niż przy ul. Gdańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *