Co dzieje się na rondzie im. Jana Pawła II w Rumi?

Co dzieje się na rondzie im. Jana Pawła II w Rumi?
Reklama
Reklama

Od soboty (26 listopada) zamknięta została część wjazdów na rondzie im. Jana Pawła II w Rumi. W tym miejscu obowiązują zmiany w ruchu oraz zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Poniżej znajdziecie informacje udostępnione przez urząd miasta oraz ZKM Gdynia.

Reklama
Reklama

Tymczasowe zmiany w organizacji ruchu na rondzie im. Jana Pawła II

Od soboty 26 listopada (po zamknięciu Rumskiego Rynku) najpóźniej do wtorku 29 listopada – z powodu prowadzonych przez PEWIK Gdynia robót drogowych polegających na wymianie studni kanalizacyjnych – na rondzie im. Jana Pawła II w Rumi wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu.

Pomiędzy ul. Kosynierów i Starowiejską rondo będzie nieprzejezdne. Tym samym zamknięte będą: wjazd na rondo z ul. Kosynierów, wjazd i wyjazd z ul. Ceynowy oraz wyjazd z ronda na ul. Starowiejską w kierunku ul. Dąbrowskiego.

Objazdy będą prowadzone ul. Żwirki i Wigury, Ceynowy, Grunwaldzką, Dąbrowskiego i Starowiejską.

Tymczasowe zmiany w organizacji ruchu na rondzie im. Jana Pawła II (mat. UM Rumia)

Zmienione trasy autobusów

Z powodu częściowego zamknięcia ronda im. Jana Pawła II w Rumi, od godz. 14:00 w dniu 26 listopada 2022 (sobota) do końca dnia 29 listopada 2022 (wtorek) obowiązują zmienione trasy linii J, 86, 87 i 173.

 • Autobusy linii od pętli Rumia Partyzantów do przystanku Klonowa 02 kursują objazdem ul. Lipową, Mostową, Wiązową, Borówkową, Chełmińską i Dębogórską – z pominięciem ul. Żołnierzy I Dywizji WP i ronda Jana Pawła II.
 • Autobusy linii 86 (dotyczy tylko kursu z Kazimierza w niedzielę o godz. 10:47) i 173 od pętli Rumia Partyzantów do przystanku Derdowskiego – Dębogórska 01 kursują objazdem ul. Lipową, Mostową, Wiązową, Borówkową, Chełmińską, Dębogórską i Derdowskiego – z pominięciem ul. Żołnierzy I Dywizji WP i ronda Jana Pawła II.
 • Autobusy linii 87 od przystanku Okrzei 01 do przystanku Derdowskiego – Dębogórska 01 kursują objazdem ul. Kosynierów, Różaną, Partyzantów, Lipową, Mostową, Wiązową, Borówkową, Chełmińską, Dębogórską i Derdowskiego – z pominięciem ronda Jana Pawła II.

Na trasie objazdu linii J, 86, 87 i 173 obowiązują przystanki linii 84:

 • Rumia Partyzantów 05 przy ul. Lipowej,
 • Świętopełka 01 przy ul. Mostowej – jako przystanek na żądanie,
 • Stara Rumia Cmentarz 01 przy ul. Chełmińskiej – jako przystanek na żądanie.

Trasy powrotne ww. linii nie zmieniają się.

Przystanki zawieszone w związku z objazdami:

 • Rumia Partyzantów 01 – dla linii J, 86, 173 (w zamian obowiązuje przystanek Rumia Partyzantów 05),
 • Słowackiego 01,
 • Rondo Jana Pawła II 02.

(zdjęcie tytułowe: pexels.com)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *