Co w trawie piszczy? Odpowie Marta Marszałek

Co w trawie piszczy? Odpowie Marta Marszałek
Reklama
Reklama

Stacja Kultura zaprasza na rodzinny wernisaż oraz warsztaty plastyczne z Martą Marszałek – autorką wystawy pt. „Co w trawie piszczy”.

Kotki i kocury, ptaki, lisy, owce oraz wiele innych stworzeń skrywających się w gęstwinie traw i polnych kwiatów stały się bohaterami obrazów Marty Marszałek. Wykonane w technice tempery i akwareli przedstawiają kompozycje o metaforycznym charakterze. Są one wynikiem obserwacji przyrody, splecionym z motywami z baśni, bajek i mitologii. Pracom malarskim towarzyszą, po raz pierwszy wystawiane, ruchome zabawki.

Reklama
Reklama

Sztuka może bawić i wywoływać uśmiech. Może przenosić do czasów, kiedy byliśmy dziećmi i z ciekawością obserwowaliśmy otaczający nas świat. Sztuka pozwala tworzyć go  według własnych zasad i potrzeb. Wywołuje radość z rzeczy drobnych i prostych, i pomaga dostrzegać w nich wielką wartość. Zapraszam do świata zabawy i psot, fantazji i odkrywania tajemnic.” – zachęca Marta Marszałek.

Marta Marszałek jest absolwentką wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w 2012 roku. Zaraz po studiach rozpoczęła pracę, jako wykładowca w PJATK w Gdańsku. Obecnie prowadzi tam dwie pracownie – Grafiki Narracyjnej oraz Grafiki Cyfrowej. Pasjonuje się ilustracją i książką obrazkową, jej historią i twórcami. Tworzy obrazy o charakterze ilustracyjnym.

Wernisaż wystawy pt. „Co w trawie piszczy” rozpocznie się w czwartek 6 października o godzinie 18:30.  Tematem. Przed wernisażem, o godz. 17:15, odbędą się warsztaty tworzenia ruchomych zabawek (obowiązują zapisy: zapisy@bibliotekarumia.pl).

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *