Czarny Marsz w Rumi [ZDJĘCIA i WIDEO]

Czarny Marsz w Rumi [ZDJĘCIA i WIDEO]
Reklama
Reklama

W wielu miastach w Polsce trwają protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję z powodu wad płodu za niezgodną z konstytucją. „Czarny spacer” odbył się także w Rumi, w minioną sobotę i poniedziałek (24 i 26 października).Kolejne protesty w Rumi

Aktualizacja (26.10.2020, godz. 19:40):

Kolejny marsz i przejazd samochodowy wyruszył ulicami miasta w poniedziałek (26 października) o 18:00 spod Galerii Rumia. Trasa: wiaduktem pod Netto, ul. StarowiejskaDębogórska, Gdańska, Dąbrowskiego i wiaduktem na plac po drugiej stronie Galerii Rumia.

Reklama
Reklama

Okolice godziny 19:00, ulica Gdańska w Rumi Janowie. Nagranie wideo otrzymałem od czytelniczki bloga, Aleksandry – dziękuję!

Okolice godziny 19:30, ulica Dąbrowskiego w Rumi. Nagranie wideo otrzymałem od Anny – dziękuję!


Czarny Marsz w Rumi

(24 października 2020 r., sobota)

Czarny marsz kobiet w Rumi został zorganizowany z inicjatywy grupowiczek MAMA w mieście Rumia, na której czele stanęły Liliana Bareła-Palczewska i Magdalena Bursa-Łapińska. Akcja odbyła się pod hasłem: #WyrokNaKobiety – Rumia też jest kobietą!.„Kondukt żałobny” (jak sami siebie nazwali uczestnicy marszu) wyruszył w sobotę 24 października o godzinie 18:00 spod Kościoła pw. NMP Wspomożenia Wiernych przy ul. Dąbrowskiego. Przemarsz odbył się w ciemnych strojach, ze świeczkami i czarnymi parasolami w rękach.

Maszerujący udali się w kierunku wiaduktu przy przystanku SKM Janowo, a później zawrócili wzdłuż drogi krajowej nr 6 w stronę Urzędu Miasta Rumi, gdzie ostatecznie zakończył się pochód.

Czarny marsz w Rumi (24.10.2020) – zdjęcia:

Zdjęcia z Czarnego Marszu w Rumi, 24 października 2020 r (sobota).

Fotografie otrzymałem dzięki uprzejmości grupy na Facebooku: Mama w mieście Rumia oraz Pań Anny Mróz i Anity Starzyckiej. Dziękuję!Czarny marsz w Rumi (24.10.2020) – nagranie wideo:

Film z Czarnego Marszu w Rumi, przesłany przez czytelnika.

Przejazd samochodów (24.10.2020)

Z kolei tego samego dnia (sobota) o godzinie 17:00 spod Centrum Handlowego Port Rumia wyruszyła kolumna samochodów. Tu również pojawiły się kartki z hasłami na szybach, wystające czarne parasole i przede wszystkim – głośne klaksony. Przejazd po mieście trwał około godziny.

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się Rumi znajdziecie w dziale: „Wiadomości” oraz “Problemy mieszkańców”. Swoje propozycje możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: tymczasemwrumi@gmail.com.


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

2 Comments

  1. VOL27

    Szkoda, że te tłumy nie zwracają uwagi na zamordyzm koronawirusowy. Temat aborcji jest zasłoną dymną. Cała uwaga skupia się na „uciemiężonych” kobietach, tymczasem rząd niszczy gospodarkę, mikro i małe przedsiębiorstwa upadają, rośnie inflacja, ludzie tracą pracę, nie mamy dostępu do opieki medycznej . Dziwnym trafem temat aborcji pojawił się w tym samym czasie kiedy wprowadzane są nowe restrykcje z powodu pLandemi. Lekarze, policjanci dostaną 200% wynagrodzenia, są zwolnieni z odpowiedzialności w trakcie leczenia pacjentów z koronawirusem, 100% wynagrodzenia w trakcie kwarantanny itd. To są prawdziwe problemy. To jest wojna, a będzie coraz gorzej. Czekać tylko na wprowadzenie stanu wyjątkowego i oczekiwać na Zomo które do domu z butami będzie wchodzić. Wszystkie lewackie odłamy – LGBT, zwolennicy aborcji, itp. oczekują wolności, akceptacji, toleracji, a tym samym bezczeszczą kościoły, tradycję, obrażają uczucia religijne. Hipokryzja! Tu Niepodległa Polska się kończy – świat staje na głowie.

  2. Proszę też napisać, że Członkowie Ruch Narodowy, Młodzież Wszechpolska oraz Wojownicy Maryi Rumia wspólnie bronili miejsc szczególnie narażonych na potencjalne akty wandalizmu oraz zakłócania Mszy Świętych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *