Czerwcowa zbiórka krwi w Rumi!

Czerwcowa zbiórka krwi w Rumi!
Reklama
Reklama

Przed nami druga w tym roku akcja krwiodawstwa w Rumi. Powiadomcie rodzinę i znajomych!15 czerwca (w sobotę) zapraszamy wszystkich krwiodawców do przychodni Panaceum (ul. Katowicka, Rumia Janowo), gdzie w godz. 9:00-14:00 będzie na Was oczekiwał personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Gdańska. Przed mieszkańcami Rumi wysoko postawiona poprzeczka. Podczas pierwszej zbiórki w tym roku, 13 stycznia, zebrano ponad 72 litry krwi! Czy tym razem uda się poprawić ten wynik? 😉 Dla wszystkich dawców przewidziano oczywiście nagrody i upominki. Pojawi się także pyszna grochówka, ufundowana przez Dom Bankietowy Grinholc.

Reklama
Reklama

W 2018 roku Rumia została wyróżniona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Wśród 10 wojewódzkich laureatów, którzy w tym roku zebrali największą ilość krwi, Rumia znalazła się na 4. miejscu. Nagrodę odebrał wówczas przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki.

To wyróżnienie to zasługa wszystkich osób, które w tym roku uczestniczyły w naszych zbiórkach krwi – podkreśla Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej Rumi.Liczba honorowych dawców rośnie w Rumi z roku na rok, co świadczy o tym, że mieszkańcy mają dobre serca, są otwarci i empatyczni. Wierzę, że w przyszłym roku uda nam się zebrać jeszcze więcej krwi, która uratuje życie wielu ludziom dodaje.

Jeśli ktoś z Was waha się jeszcze lub zastanawia nad dołączeniem do rumskich krwiodawców, wszelkie potrzebne informacje znajdzie na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku [kliknij].

Zdjęcie tytułowe: Urząd Miasta Rumi


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *