Dlaczego Biedronka w Galerii Rumia jest zamknięta?

Dlaczego sklep Biedronka w Galerii Rumia jest zamknięty? Do kiedy potrwa remont? Niektórzy z Was sugerowali nawet, że zostanie zamknięty, a w lokalu otworzy się inna firma. Zamiast odpowiadać każdemu osobno, przygotowałem nowy wpis na ten temat. 🙂

Reklama Reklama

Biedronka to największa sieć spożywcza w Polsce. W rumskiej galerii otworzyła się w 2014 roku. Znajduje się na poziomie „– 1” i zajmuje powierzchnię ok. 1200 mkw. Jak mogliście przeczytać w jednym z poprzednich wpisów na blogu, w lutym 2022 roku Biedronka przedłużyła umowę najmu w Galerii Rumia na kolejne 15 lat.

„Przedłużenie umowy jest wynikiem rosnących obrotów najemcy, a także coraz większej lojalności Klientów, którzy chętnie wracają do Galerii Rumia. Przemyślana strategia rozwoju oraz bogata oferta eventowa przekłada się na coraz większy footfall w galerii pisała wówczas galeria w komunikacie prasowym.

Remont sklepu Biedronka w Galerii Rumia

Już przy przedłużeniu umowy zapowiadano, że w „najbliższym czasie” planowana jest przebudowa i unowocześnienie lokalu. Tak też się stało. Od początku lutego 2023 roku sklep Biedronka w Galerii Rumia jest w trakcie remontu, który (zgodnie z planem) ma potrwać około dwóch miesięcy.

Warto przypomnieć, że mniej więcej rok temu remont przeszedł sklep Biedronka przy ul. Starowiejskiej 13 w Rumi. Dzięki pracom modernizacyjnym, placówka została dostosowana do „najwyższego standardu obowiązującego w sieci w koncepcie 3.0”. W sklepie zwiększyła się m.in. ilość kas samoobsługowych (do czterech stanowisk). Placówka została podzielona na strefy: owoców, warzyw czy strefę z produktami promocyjnymi. Zastosowane zostały również rozwiązania ekologiczne, takie jak energooszczędne urządzenia chłodnicze, działające w oparciu o gaz CO2. Po remoncie klienci mogą korzystać z zupełnie nowego stoiska sprzedaży pieczywa.

(zdjęcie: materiały prasowe)

W Rumi nadal czynne pozostają pozostałe sklepy sieci Biedronka położone przy ulicach: Dąbrowskiego 76, Kosynierów 55, Grunwaldzkiej 8, Starowiejskiej 13 oraz Dębogórskiej 132.

Remont sklepu Pepco w Galerii Rumia

Uprzedzając kolejne pytania – sklep Pepco w Galerii Rumia również nie zostanie zlikwidowany i przechodzi remont. Według zapowiedzi, z powiększonego lokalu klienci będą mogli skorzystać (mniej więcej) w pierwszych tygodniach wiosny 2023 r. 🙂

Salon Empiku w Galerii Rumia

Reklama Reklama

Po pierwszych „przeciekach”, mamy oficjalne potwierdzenie – salon Empiku w Galerii Rumia został zamknięty na stałe. Lakoniczną informację na ten temat sieć zamieściła na swojej stronie internetowej.

„Przepraszamy, ten salon został zlikwidowany. Zapraszamy do innych salonów Empik. Najbliższe z nich znajdziesz tutaj.”

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *