Przejście dla pieszych przy SP nr 10 w Rumi

Dziecko przechodzące przez przejście dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 10 w Rumi (ul. Górnicza).
Reklama
Reklama

Urząd Miasta Rumi poinformował w komunikacie o swoich planach poprawy bezpieczeństwa przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 10 (ul. Górnicza).

Urzędnicy starają się o rządowe dofinansowanie, które umożliwi montaż podświetlanych znaków i monitoringu, a także wyniesienie tarczy skrzyżowania. Bez względu na to, czy uda się zdobyć dotację, miasto doświetli przejście dla pieszych.

Reklama
Reklama

Dokumentacja techniczna umożliwiająca doświetlenie przejścia dla pieszych zlokalizowanego przy „Dziesiątce” jest już gotowa. Miasto planuje jednak wprowadzić dodatkowe elementy zwiększające bezpieczeństwo: podświetlane znaki, obsługiwany przez straż miejską monitoring oraz wyniesioną tarczę skrzyżowania. Plany te zostały ujęte we wniosku o rządowe dofinansowanie, który został złożony w ramach programu „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

W przypadku nieotrzymania dotacji miasto w ramach własnego budżetu zrealizuje pierwszy etap inwestycji polegający na wykonaniu doświetlenia przejścia.

W ostatnich latach w okolicy Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy urząd miasta dokonał wyniesienia przejścia dla pieszych, dostawiono także dodatkowe znaki T-27 (ostrzegające, że przejście dla pieszych jest często uczęszczane przez dzieci), ustawiono słupki uniemożliwiające pojazdom zatrzymywanie się przy przejściu oraz oddano do użytkowania obszerny zmodernizowany parking, który znajduje się około 100 metrów od szkoły.

– Przejście jest wyniesione i odpowiednio oznakowane, a zamontowane słupki uniemożliwiły postój samochodów w jego obrębie. Policja nie sygnalizuje, by w tym rejonie dochodziło do przekroczeń prędkości. Przejście można by więc uznać za relatywnie bezpieczne, jednak ze względu na to, że znajduje się przy szkole, w trosce o dzieci zostanie ono w tym roku doświetlone. Tym samym zwiększy się również bezpieczeństwo wszystkich osób, które zmierzają na cmentarz – podkreśla Ariel Sinicki, wiceburmistrz do spraw inwestycji. – Kilku mieszkańców sygnalizowało konieczność poprawy bezpieczeństwa na tym przejściu. Dziękujemy za te zgłoszenia i deklarujemy, że przeanalizujemy różne rozwiązania mogące zwiększyć bezpieczeństwo w tym rejonie – podsumowuje.

Inwestycje i budowy na terenie Rumi

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *