Czy na ulicy Derdowskiego w Rumi powinny stanąć znaki zakazu postoju?

derdowskiego rumia znaki postoju tymczasem w rumi
Reklama
Reklama

Z ciekawym tematem do dyskusji zwrócił się do mnie Pan Marek, czytelnik bloga Tymczasem w Rumi.Ulica Derdowskiego w Rumi, a znaki zakazu postoju. Głos czytelnika.

Witam wszystkich. Czy ktoś kiedyś myślał nad tym aby postawić znaki zakaz postoju na ulicy Derdowskiego w Rumi? To dość mocno uczęszczana droga. Za każdym razem, gdy przejeżdżam tą ulicą widzę dosyć krytyczne sytuacje na wysokości przychodni lekarskich oraz na wysokości szkoły. Tą drogą kursują także miejskie autobusy, które co 15 metrów muszą się zatrzymywać, aby przepuścić pojazdy jadące w przeciwną stronę. 99% posesji przy tej drodze są to posesje prywatne, więc każdy mieszkaniec może parkować swój pojazd na własnej posesji dla bezpieczeństwa innych i własnego pojazdu. Na wysokości przychodni porusza się także duża liczba osób starszych i dzieci. Dotyczy się to także pojazdów Policji, która posiada dosyć duży teren na tyłach budynku, wiec mogą go wykorzystać na parkowanie swoich radiowozów i aut prywatnych oraz udostępnić kilka miejsc dla interesantów.

Reklama
Reklama

Co o tym myślicie? Może włodarze naszego miasta wezmą to pod uwagę, aby ruch był płynniejszy i bez dodatkowych korków. Dajcie znać w komentarzach!

Pozdrawiam,
Marek (czytelnik)

Ulica Derdowskiego, Rumia. Mapa:

źródło: wiadomość od mieszkańca, fanpage Tymczasem w Rumi. Zdjęcie tytułowe: Google Maps.


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

2 Comments

  1. Wojtek

    Myślę ,że czytelnik ma rację , mieszkam niedaleko tej ulicy i dosyć często przez nią podróżuje , no i mam wrażenie , że jestem ( bez ubliżania) na drodze , która prowadzi przez mało uczęszczaną wioskę. Zaparkowane auto stoją , jak chcą , byle jak , bez wyobraźni , jak wozy konne , gdzie koń decyduje jak sobie stanie , a nie rozum ludzki . Więc popieram pogląd i wizję Pana Marka , tym bardziej ,że przy budynkach użyteczności publicznej są odpowiednie parkingi. Niejednokrotnie się zastanawiałem skąd takie „bezprawie” parkowania na ulicy gdzie stoi komisariat policji , czyli przysłowiowo – „pod latarnią , najciemniej” , czy ciche przyzwolenie stróżów prawa , na bylejakość i uciążliwość dla wszystkich mieszkańców miasta Rumi. No i gdzie jest straż miejska? Pozdrawiam panów kierowców z MPK , i winszuję cierpliwości .

  2. Janusz

    …tez często jeżdżę tą ulica i w pełni popieram przedmówcę jak i pomysłodawcę tego projektu.
    Brawo dla porządku…
    Panie Burmistrzu czas na decyzje!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *