Czysta Rumia 2019. Mieszkańcy posprzątali swoją okolicę!

Czysta Rumia 2019. Mieszkańcy posprzątali swoją okolicę!
Reklama
Reklama

Za nami kolejna edycja akcji proekologicznej Czysta Rumia! Mieszkańcy najpierw posprzątali śmieci z okolicznych ulic, placów i pól, a później wspólnie bawili się na rodzinnym pikniku. Nie przeszkodził im w tym ani upał, ani późniejszy deszcz!

Na potrzeby akcji Czysta Rumia 2019, miasto zostało podzielone na poszczególne sektory. Każdym z nich opiekował się inny wolontariusz-koordynator. Wypełnione śmieciami worki uczestnicy wrzucali do wcześniej przygotowanych przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Rumi pojemników, a także pozostawiali w obrębie wyznaczonych skrzyżowań.

Reklama
Reklama
Mieszkańcy i Ariel Sinicki na scenie w parku

Nagrodą za pracę ecobohaterów był wyjątkowy festyn rodzinny, przygotowany w Parku Żelewskiego przy ul. Filtrowej. Osoby, które uczestniczyły w sprzątaniu miasta, mogły odebrać zestawy gadżetów, a także skorzystać ze specjalnych atrakcji. Dmuchańce czekały także na tych, którzy wspierają akcję Głosujemy na Podwórko Talentów w Rumi.

Mieszkańcy podczas zabawy na festynie

Było jak zwykle fantastycznie. Ekobohaterowie z Rumi spisali się na medal. Śmieci jest coraz mniej, a sprzątających coraz więcej! Nawet deszcz przestał padać na czas festynu! – opowiada przewodniczący Rady Miasta, Ariel Sinicki– jeden z koordynatorów akcji Czysta Rumia 2019.

A jakie są Wasze wrażenia po akcji sprzątania Rumi i późniejszym festynie? Dajcie znać w komentarzach! 🙂

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

1 Comment

  1. Małgorzata Ł.

    Sprzątanie to świetna inicjatywa. Było sporo dzieci i młodzieży jestem dumna. Atmosfera współpracy była super. Festyn też rewelka. Dmuchańce, popcorn, wata cukrowa, ognisko, występ sokolników, gra w laserowego paintball, konkurs wiedzy ekologicznej, fotobudka i wiele innych. Mieszkam w Rumi krótko ale widzę, że przeprowadzka była dobrą decyzją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *