Darmowa komunikacja dla uczniów w Rumi – ważne informacje

komunikacja zkm gdynia, mzk wejherowo, autobusy, darmowe przejazdy
Reklama
Reklama

W związku z sygnałami płynącymi od mieszkańców, dotyczącymi przede wszystkim mandatów wystawianych przez kontrolerów na linii 9 MZK Wejherowo za brak ważnego biletu, miasto przypomina o zasadach bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla dzieci i młodzieży zamieszkałych w Rumi.

Reklama
Reklama


Bezpłatna komunikacja autobusowa dla dzieci i młodzieży obowiązuje na terenie Rumi od 1 czerwca 2018 roku. Decyzję o wprowadzeniu ulgi podjęły samorządy współpracujące w ramach Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Operator ZKM Gdynia

 • Uczniowie do ukończenia 20 roku życia (licząc do 31 grudnia, nie dotyczy studentów), z adresem zamieszkania w Rumi, na podstawie legitymacji szkolnej, mogą podróżować bezpłatnie liniami: J, R, 84, 85, 86, 87, 173, 383, 288 i N30 obsługiwanymi autobusami ZKM Gdynia.
 • Uprawnienie dotyczy wyłącznie przejazdów na terenie Rumi, we wszystkie dni tygodnia, z wyjątkiem lipca i sierpnia każdego roku.
 • Uprawnienie nie upoważnia do bezpłatnych przejazdów poza granice Rumi, czyli do Redy i Wejherowa (linią J), do Gdyni (liniami: R, 173, 288 i N30) do gmin Kosakowo i Wejherowo (liniami: 86, 173 i 288).
 • Dzieci do ukończenia 7. roku życia (licząc do 31 grudnia), na podstawie dokumentu stwierdzającego wiek dziecka mogą podróżować bezpłatnie wszystkimi autobusami i trolejbusami w sieci ZKM Gdynia we wszystkie dni tygodnia w skali roku.


Operator MZK Wejherowo

 • Bezpłatne przejazdy są tylko dla dzieci do lat 4 na podstawie dokumentu stwierdzającego wiek dziecka, w pozostałych przypadkach trzeba mieć bilet ulgowy lub normalny. Dotyczy to przede wszystkim linii autobusowej nr 9 obsługiwanej przez autobusy MZK Wejherowo na trasie Rumia Dworzec PKP – Reda Pieleszewo Karłowicza.
 • Uczniowie z adresem zamieszkania w Rumi: ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych nie mają uprawnień do bezpłatnych przejazdów autobusami MZK Wejherowo.
 • Uczniowie na podstawie legitymacji szkolnej mogą podróżować liniami MZK Wejherowo tylko na podstawie biletu ulgowego i lub wejherowskiej karty elektronicznej wydanej przez MZK Wejherowo.
 • Dzieci w wieku od 4. do 7. roku życia, bez względu na adres zamieszkania, na podstawie dokumentu stwierdzającego wiek dziecka, mogą podróżować liniami MZK Wejherowo tylko na podstawie biletu ulgowego lub wejherowskiej karty elektronicznej wydanej przez MZK Wejherowo.
 • Dzieci do ukończenia 4. roku życia, na podstawie dokumentu stwierdzającego wiek dziecka, mogą podróżować bezpłatnie wszystkimi autobusami w sieci MZK Wejherowo, we wszystkie dni tygodnia w skali roku roku.

Uwaga!

W autobusach MZK Wejherowo NIE OBOWIĄZUJĄ BILETY JEDNORAZOWE ZKM Gdynia. Wyjątkiem są bilety metropolitarne, które obowiązują u obu przewoźników.

źródło: Urząd Miasta Rumi, rumia.eu,
zdjęcie tytułowe: Paweł Jałoszewski

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *