Drogowcy zainstalowali nowe bariery na DK nr 6

bariery rumia, dk nr 6
Reklama
Reklama

W nocy z piątku na sobotę (8-9 lutego) na drodze krajowej nr 6 zainstalowano nowe bariery bezpieczeństwa, rozdzielające pasy ruchu. Jak zapowiadają drogowcy, ma być to rozwiązanie testowe.

Bariery zostały zamontowane na jezdni jak klocki, bez przymocowania do gruntu. Dzięki swojej wadze będą w stanie wyhamować samochód i zapobiec jego przejechaniu na przeciwny pas. Choć na razie jest to jedynie rozwiązanie testowe, drogowcy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie wykluczają jednak, że jeśli się sprawdzi, zostanie wprowadzone na dłużej.

Reklama
Reklama

Piotr Michalski (GDDKiA, st. specjalista ds. komunikacji społecznej):

Chcielibyśmy to potraktować jako poligon doświadczalny i na trzy, cztery miesiące przetestować bariery tymczasowe do szybkiego ustawiania. Doświadczenia i wnioski potrzebne będą w drugiej połowie roku, bo wtedy będziemy musieli zawężać pasy Obwodnicy Trójmiasta w związku z budową Trasy Kaszubskiej.

Nowe bariery rozdzielające pasy ruchu. Droga Krajowa nr 6 w Rumi. (fot. R.M)

Swoje obawy co do rozwiązania na fanpage’u Tymczasem w Rumi wyrażają mieszkańcy, między innymi Pan Dariusz:

Latem, jak karetka pogotowia będzie potrzebować się przedostać przez wiadukt, będzie o wiele trudniej i straci się kilkadziesiąt sekund lub nawet kilka minut. Bez sensu. w tym miejscu było mało zdarzeń kolizyjnych.”

Według wyliczeń drogowców, w 2018 roku na wiadukcie prowadzącym nad linią kolejową doszło do 20 kolizji i jednego karambolu, w którym rannych zostało pięć osób.


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *