Reklama Reklama

Drogowcy zainstalowali nowe bariery na DK nr 6

bariery rumia, dk nr 6

W nocy z piątku na sobotę (8-9 lutego) na drodze krajowej nr 6 zainstalowano nowe bariery bezpieczeństwa, rozdzielające pasy ruchu. Jak zapowiadają drogowcy, ma być to rozwiązanie testowe.

Reklama Reklama

Bariery zostały zamontowane na jezdni jak klocki, bez przymocowania do gruntu. Dzięki swojej wadze będą w stanie wyhamować samochód i zapobiec jego przejechaniu na przeciwny pas. Choć na razie jest to jedynie rozwiązanie testowe, drogowcy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie wykluczają jednak, że jeśli się sprawdzi, zostanie wprowadzone na dłużej.

Piotr Michalski (GDDKiA, st. specjalista ds. komunikacji społecznej):

Chcielibyśmy to potraktować jako poligon doświadczalny i na trzy, cztery miesiące przetestować bariery tymczasowe do szybkiego ustawiania. Doświadczenia i wnioski potrzebne będą w drugiej połowie roku, bo wtedy będziemy musieli zawężać pasy Obwodnicy Trójmiasta w związku z budową Trasy Kaszubskiej.

Nowe bariery rozdzielające pasy ruchu. Droga Krajowa nr 6 w Rumi. (fot. R.M)

Swoje obawy co do rozwiązania na fanpage’u Tymczasem w Rumi wyrażają mieszkańcy, między innymi Pan Dariusz:

Latem, jak karetka pogotowia będzie potrzebować się przedostać przez wiadukt, będzie o wiele trudniej i straci się kilkadziesiąt sekund lub nawet kilka minut. Bez sensu. w tym miejscu było mało zdarzeń kolizyjnych.”

Reklama Reklama

Według wyliczeń drogowców, w 2018 roku na wiadukcie prowadzącym nad linią kolejową doszło do 20 kolizji i jednego karambolu, w którym rannych zostało pięć osób.


Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *