Darmowa komunikacja miejska w Rumi. Ważny komunikat!

rumia darmowa komunikacja miejsca dla uczniow 2020
Reklama
Reklama


(Komunikat Urzędu Miasta Rumi w sprawie bezpłatnych przejazdów ZKM Gdynia na terenie Rumi)

Reklama
Reklama

Drodzy Rodzice i Uczniowie!
W związku z wejściem w życie w dniu 6 września 2019r. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2019 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków (Dz. U. z 2019 r. poz. 1700 z późn. zm.) zmieniającym między innymi wzór legitymacji szkolnej bez wskazania adresu zamieszkania, wystąpiła konieczność zmian w udokumentowaniu zamieszkania w Rumi, w celu możliwości korzystania z bezpłatnych przejazdów autobusami ZKM Gdynia na terenie Rumi przez dzieci i młodzież zamieszkałą na jej terenie.

  • Uczniowie, którzy posiadają legitymację szkolną z wskazanym adresem zamieszkania w Rumi mogą dalej korzystać z bezpłatnych przejazdów na terenie Rumi bez podejmowania dodatkowych czynności.
  • Uczniowie, którzy posiadają legitymację szkolną bez wskazania adresu zamieszkania mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów w Rumi na podstawie legitymacji wraz z zaświadczeniem o zameldowaniu w Rumi wydanym przez Burmistrza Miasta Rumi.

Zaświadczenie wydawane jest w Urzędzie Miasta Rumia (Ewidencja Ludności – stanowisko nr 5 w Biurze Obsługi Mieszkańców) na wniosek rodzica/opiekuna prawnego w przypadku osoby niepełnoletniej lub w przypadku osoby pełnoletniej na wniosek zainteresowanego. Opłacie skarbowej nie podlegają zaświadczenia zwolnione z opłaty zgodnie z art. 2 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2019 r., poz. 1000 z późn. zm.) – np. w sprawach nauki, szkolnictwa i oświaty pozaszkolnej oraz ochrony zdrowia. Z bezpłatnych przejazdów liniami ZKM Gdynia mogą korzystać uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, aż do 20. roku życia zamieszkujący na terenie Rumi – w granicach miasta Rumia oraz dzieci w wieku do 7 lat, bez względu na adres zamieszkania na podstawie dokumentu stwierdzającego wiek dziecka – z całej sieci ZKM Gdynia.Od dnia 1 marca 2020 roku kontrolerzy ZKM Gdynia będą wymagali od uczniów ww. dokumentów tj. legitymacji z adresem zamieszkania lub legitymacji bez adresu zamieszkania wraz z zaświadczeniem o zameldowaniu w Rumi. W przypadku braku wymaganych dokumentów, przejazdy będą potraktowane jako korzystanie z bezpłatnych przejazdów bez uprawnień, a w konsekwencji będą wystawiane mandaty (opłaty dodatkowe ZKM).

Komunikat (źródło: rumia.eu)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *