Reklama Reklama

Dodatek gazowy Rumia. Gdzie złożyć wniosek?

Dodatek gazowy w Rumi – informacje oraz wniosek

Gdzie w Rumi złożyć wniosek o dodatek gazowy, czyli refundację podatku VAT za dostarczone paliwo gazowe w 2023 roku? Komu przysługuje?

Reklama Reklama

Zgodnie z ustawą z 15 grudnia 2022 r. o szczególnej ochronie niektórych odbiorców paliw gazowych w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku gazu, o zwrot podatku VAT za gaz mogą się ubiegać te gospodarstwa domowe, które używają gazu do celów grzewczych. Oznacza to, że gaz musi być wykorzystywany do ogrzewania domu lub mieszkania. Zwrotu podatku VAT nie otrzymają więc osoby wykorzystujące gaz tylko w kuchni do gotowania, jak również ci, którzy podgrzewają gazem wodę użytkową.

Korzystanie z gazu do ogrzewania domu czy mieszkania musi potwierdzić wpis do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Główne źródło ogrzewania musi być wpisane lub zgłoszone do CEEB do dnia wejścia w życie ustawy tj. do 21 grudnia 2022 r., albo po tym dniu – w przypadku wpisania lub zgłoszenia do CEEB nowych źródeł ogrzewania.

Warunkiem otrzymania dodatku gazowego jest kryterium dochodowe, takie samo jakie obowiązywało przy dodatku osłonowym, czyli:

  • 2100 zł dla jednoosobowego gospodarstwa domowego,
  • 1500 zł/os. w przypadku gospodarstwa wieloosobowego.

Jaka jest wysokość dodatku?

Równowartość VAT-u zwracana będzie na podstawie faktury za gaz. O przyznanie refundacji podatku VAT można się ubiegać po otrzymaniu, a następnie opłaceniu faktury VAT dokumentującej dostarczenie paliwa gazowego w okresie 1.01.2023-31.12.2023.

Do wniosku należy dołączyć fakturę VAT oraz dowód opłacenia faktury VAT.

Gdzie i kiedy mogę złożyć wniosek o dodatek gazowy?

Reklama Reklama

Wnioski można składać od 1 lutego 2023 roku do 29 lutego 2024 roku.

Formularz wniosku dostępny jest do pobrania na stronie: rumia.eu (kliknij, aby pobrać wniosek)

Wnioskodawcą może być jedynie osoba, która podpisała umowę na dostawę paliwa gazowego oraz na którą wystawiona jest faktura VAT za dostarczone paliwo gazowe.

Wypełniony wniosek należy złożyć w Klubie Integracji Społecznej, ul. Sabata 3 – pokój 203 (2 piętro) lub elektronicznie za pośrednictwem skrzynki ePUAP.

Reklama Reklama

Godziny pracy placówki:

  • Poniedziałek od godz. 9.00 do godz. 16.30
  • Wtorek od godz. 8.00 do 11.00
  • Czwartek od godz. 8.00 do 13.00
  • Kontakt Telefoniczny: 516 415 679,  58 671 05 56 wew. 877

Więcej informacji w sprawie CEEB na stronie internetowej: eko.rumia.eu.

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *