Zbiórka na wózek inwalidzki dla mieszkanki Rumi

Zaneta Zielinska, mieszkanka Rumi
Reklama
Reklama

Każdego dnia bezpowrotnie tracę siły i zdrowie” – opowiada Żaneta Zielińska z Rumi. „To świadomość, z którą trudno się pogodzić. Choroba krok po kroku odbiera mi coraz więcej, a ja mogę jedynie bezradnie patrzeć, jak to się dzieje”. 

Pani Żaneta Zielińska, 46-letnia mieszkanka Rumi, choruje na dystrofię mięśniową, niedowład kończyn. Choroba stopniowo osłabia mięśnie, prowadząc ostatecznie do ich zaniku. Niestety, z dnia na dzień Pani Żaneta czuje się coraz gorzej. Przez ostatnie lata choroba postąpiła do tego stopnia, że nie może już wstać z wózka, a nawet samodzielnie oddychać. 

Reklama
Reklama

„Wiem, że nie ma lekarstwa, które byłoby w stanie mi pomóc, ale chciałabym jeszcze z optymizmem spojrzeć w przyszłość. Od dłuższego czasu wykonuję codzienne czynności jedynie przy pomocy opiekuna. Niestety podnosząc mnie, sam nabawił się przepukliny. Nigdy nie chciałam nikogo obciążać moją chorobą. Każdy człowiek marzy o tym, by do końca być samodzielnym i niezależnym, by móc normalnie funkcjonować.”

W przypadku mieszkanki Rumi jest to już jednak niemożliwe. Aby się poruszać, potrzebuje wózka inwalidzkiego. Jest to niezbędne narzędzie, które pomoże zarówno Pani Żanecie, jak i jej opiekunowi.

„Najgorsze, co może człowieka spotkać, to leżenie przez całe życie w łóżku, zamknięty w czterech ścianach. Nie chcę być skazana na ten wyrok.”

Niestety, koszt wózka dostosowanego do choroby Pani Żanety jest bardzo wysoki. Z tego powodu musi szukać pomocy u innych.

„Bardzo proszę Cię o wsparcie. Codzienna walka z chorobą jest już ponad moje siły i ponad siły osoby, która się mną opiekuje. Wiem jednak, że z Twoją pomocą każdy dzień może być, choć odrobinę łatwiejszy, a to szansa, której nie mogę stracić…”

Zbiórka środków na zakup wózka inwalidzkiego dla Pani Żanety Zielińskiej z Rumi prowadzona jest przez Fundację Słoneczko. Link do zbiórki: siepomaga.pl/zaneta-zielinska.

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się Rumi znajdziecie w dziale Problemy mieszkańców. Swoje propozycje możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: kontakt@tymczasemwrumi.pl.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *