Dodatkowa sygnalizacja przy ul. Pomorskiej w Rumi

Dodatkowa sygnalizacja przy ul. Pomorskiej w Rumi
Reklama
Reklama

Przy wyjeździe z parkingu z Lidla przy ul. Pomorskiej została zamontowana dodatkowa sygnalizacja. „Mała rzecz potrafi zrobić wielką różnicę” – komentują nową sygnalizację urzędnicy.

W odpowiedzi na wnioski kierowców dotyczące wyjazdu z parkingu sklepu Lidl Polska przy ul. Pomorskiej zamontowana została tzw. mała sygnalizacja świetlna. To niewielkie urządzenie ma poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu.

Reklama
Reklama
Dodatkowa sygnalizacja przy ul. Pomorskiej w Rumi (fot. Urząd Miasta Rumi)

Reagując na wnioski kierowców dotyczące wyjazdu z parkingu Lidla przy Pomorskiej, zamontowaliśmy dzisiaj [w czwartek – dop. TwR ] małą sygnalizację świetlną na słupie większej. To z pewnością usprawni życie wielu kierowcom – skomentował na Facebooku Ariel Sinicki, wiceburmistrz Rumi.

To kolejna ze zmian, jakie zaszły na ul. Pomorskiej. W październiku 2020 roku, w wyniku współpracy Starostwa Powiatowego w Wejherowie i Urzędu Miasta Rumi, nowe „światła” stanęły także przy wjeździe na osiedle.

Zobacz: Nowa sygnalizacja na ul. Pomorskiej w Rumi

Przebudowa ulicy Pomorskiej w Rumi

Zastępca włodarza, przy okazji drobnego usprawnienia, odniósł się także do zakończonego kilka miesięcy temu większego remontu- przebudowy ul. Pomorskiej (kliknij, aby przejść). Jak przekonuje, inwestycja się opłaciła.

Po tych kilku miesiącach od przebudowy ulicy Pomorskiej można z pewnością powiedzieć, że bezpieczeństwo w tym rejonie znacznie się poprawiło, a ilość zdarzeń i kolizji spadła praktycznie do zera – mówi Ariel Sinicki.

Ulica Pomorska w Rumi #RumioOdpowiedz

A co Wy sądzicie o tego typu rozwiązaniach? Czy na ul. Pomorskiej w Rumi faktycznie jest bezpieczniej? Dajcie znać w komentarzach!

(zdjęcie tytułowe: Urząd Miasta Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *