Darmowe bajki dla dzieci oraz gra mobilna!

Darmowe bajki dla dzieci oraz gra mobilna!
Reklama
Reklama

Stacja Kultura zaprasza dzieci i rodziny do dalszego odkrywania przygód bohaterów Kaszubajek. Audiobook w dwóch wersjach językowych to już kolejne spotkanie ze zbiorem fantastycznych opowieści, których bohaterami są kaszubskie stwory. Nagrania dostępne są bezpłatnie na stronie internetowej biblioteki.

Kaszubajki, czyli opowieści o potworach z Kaszub miały już swoją premierę i dostępne są online w formie ebooka. Biblioteka poszła o krok dalej – teraz o niezwykłych przygodach kaszubskich stworów można również posłuchać. Odbiorcy mogą wybrać pomiędzy nagraniami w języku polskim i kaszubskim. Bo Kaszubajki nie tylko przybliżają kulturę i wierzenia kaszubskie, ale są również doskonałym narzędziem do poszerzania znajomości języka kaszubskiego.

Reklama
Reklama

Do nagrania Kaszubajek zaproszeni zostali znani kaszubskojęzyczni lektorzy: Magdalena Kropidłowska oraz Michał Bronk, których interpretacje nadają nowego życia i charakteru zawartym w zbiorze historiom.  

– Z wielką przyjemnością czytałam Kaszubajki, czyli historie o mieszkańcach Niesfornych Gaci. A to niebanalne postaci. Jestem pewna, że dzięki lekkiemu, pełnemu humoru opisaniu przygód Purtka, Klabaternika, Jablóna, Gostka, Stolemów i wielu innych, dzieci dowiedzą się, w czym te postaci „się specjalizują” i z pewnością je zapamiętają. A ile śmiechu przy tym będzie! Wiem bo testowałam Kaszubajki na swoich dzieciach – zachęca Magdalena Kropidłowska, lektorka Kaszubajek.

– Kaszubajki to zbiór zabawnych i ciekawych opowiadań połączonych w błyskotliwą całość. Dla mnie czytanie ich, to niesamowita zabawa i przygoda, których życzę wszystkim czytelnikom i słuchaczom Kaszubajek – dodaje Michał Bronk, lektor Kaszubajek.

Kaszubajki dla dzieci – wersja kaszubska i polska

Kaszubajki napisane zostały przez  uczestników warsztatów literackich realizowanych przez rumską bibliotekę w ramach projektu Od baśni do fantasy. Premiera i prezentacja publikacji odbyła się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival w 2020. Nagranie zostało zrealizowane we współpracy ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim oraz dzięki  wsparciu firm: Agroland z Gdyni, Bobrollo z Rumi, Vega z Rumi oraz Zrzeszenia Kaszubskie Pomorskie oddział Rumia.

Kaszubski skarb – mobilna gra domowa

Gra Kaszubski Skarb, obok wersji terenowej, zyskała teraz i odsłonę „kanapową”. Na poszukiwania kaszubskiego skarbu wybrać się można z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie. Wystarczy smartfon lub tablet z darmową aplikacją Action Track. Gracze wcielą się w poszukiwaczy skarbu i poznają fantastyczne istoty występujące tylko na Kaszubach. A przy okazji poznają rumskie ciekawostki!

 Komentarze zostawiane przez uczestników, którzy odkryli kaszubski skarb zdecydowanie polecają tę przygodę innym:

  • Super zabawa. Poznaliśmy kaszubskie legendy a przy okazji zwiedziliśmy miejsca, w których jeszcze nie byliśmy” – Eryk
  • Fantastyczna gra! Super zabawa no i poznawanie miasta!” – KL
  • Rewelacyjna przygoda. Super spędzone niedzielne popołudnie. Gratulujemy pomysłu” – rodzina Matusiaków

Wszystkie informacje, audiobook do ściągnięcia oraz gra w dwóch wersjach – na www.bibliotekarumia.pl

(źródło: informacja prasowa Stacji Kultura w Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *