Jak wyglądała Rumia w latach 80.? [WIDEO]

historia rumi, rumia w latach 80, dawna rumia, rumia kiedys i dzis
Reklama
Reklama

Jak wyglądały tereny przy dworcu w Rumi, zanim powstała tam Castorama? Co znajdowało się prawie 30 lat temu na miejscu obecnego McDonalda? Teraz możecie sprawdzić sami, dzięki nagraniu udostępnionemu w popularnym serwisie YouTube.

Historyczne nagranie, udostępnione przez firmę vulpis.pl Studio przedstawia przejazd autem przez ul. Grunwaldzką w Rumi. Na zdjęciach możemy zobaczyć nasze miasto w 1989 roku, czyli w czasach, kiedy próżno było szukać w nim wielkich supermarketów i wpływu „Zachodu”. 🙂

Reklama
Reklama

Na terenach widocznych od 28 sekundy filmu, po prawej stronie, obecnie znajduje się hipermarket budowlany Castorama. Jego oficjalne otwarcie odbyło się 17 września 2003 roku. Z kolei na przeciwko (po lewej, za przystankiem) zamiast pustych działek powstały m.in. delikatesy Albo (z wyróżniającą się, wysoką do nieba wiklinową żyrafą), restauracja McDonalds, stacja paliw BP, a w późniejszym czasie – supermarkety Lidl i Biedronka.

Więcej materiałów na temat historii Rumi możecie znaleźć w specjalnej kategorii.


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *