Historia RumiZdjęcia i wideo

Jak wyglądała Rumia w latach 80.? [WIDEO]

Jak wyglądała Rumia w latach 80.? [WIDEO]
Reklama Reklama

Jak wyglądały tereny przy dworcu w Rumi, zanim powstała tam Castorama? Co znajdowało się prawie 30 lat temu na miejscu obecnego McDonalda? Teraz możecie sprawdzić sami, dzięki nagraniu udostępnionemu w popularnym serwisie YouTube.

Historyczne nagranie, udostępnione przez firmę vulpis.pl Studio przedstawia przejazd autem przez ul. Grunwaldzką w Rumi. Na zdjęciach możemy zobaczyć nasze miasto w 1989 roku, czyli w czasach, kiedy próżno było szukać w nim wielkich supermarketów i wpływu “Zachodu”. 🙂

Na terenach widocznych od 28 sekundy filmu, po prawej stronie, obecnie znajduje się hipermarket budowlany Castorama. Jego oficjalne otwarcie odbyło się 17 września 2003 roku. Z kolei na przeciwko (po lewej, za przystankiem) zamiast pustych działek powstały m.in. delikatesy Albo (z wyróżniającą się, wysoką do nieba wiklinową żyrafą), restauracja McDonalds, stacja paliw BP, a w późniejszym czasie – supermarkety Lidl i Biedronka.

Więcej materiałów na temat historii Rumi możecie znaleźć w specjalnej kategorii.


Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 40 = 49