Drugie życie krawieckich materiałów. Szczytny cel!

Drugie życie krawieckich materiałów. Szczytny cel!
Reklama
Reklama

Stowarzyszenie „Pomóż Sąsiadowi”, Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych – SLA RUMIA oraz Szkoła Podstawowa Nr 8 w Rumi im. ks. Stanisława Ormińskiego wspólnie realizują akcję „Drugie życie krawieckich materiałów”. Celem inicjatywy jest nadanie tytułowego drugiego życia artykułom i akcesoriom krawieckim, które zalegają w szafach, piwnicach i na strychach mieszkańców Rumi.

Kółko krawieckie przerobi podarowane „odpady” na prawdziwe arcydzieła, a następnie spienięży, tym samym pozyskując środki finansowe na dalszą charytatywną działalność Stowarzyszenia.

Reklama
Reklama

W ramach zbiórki przyjmowane są między innymi: co najmniej półmetrowe skrawki materiałów, prześcieradeł, poszewek pościelowych, białego płótna, a także nici, guziki i działające maszyny do szycia.

Dary można dostarczać do biura Stowarzyszenia pod adres: Rumia, ul. Stoczniowców 7. Biuro otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00 oraz w soboty w godzinach 10:00-13:00.

Zobacz również: Gdzie w Rumi oddać niepotrzebne ubrania i rzeczy?

Wymiana elektroodpadów oraz makulatury na sadzonki roślin

W najbliższy weekend (9 kwietnia) w Rumi odbędzie się wymiana elektroodpadów oraz makulatury na sadzonki roślin. Szczegóły na temat tego wydarzenia możecie przeczytać we wpisie: Rumia. Przynieś śmieci i odbierz sadzonkę – kolejna edycja! (kliknij, aby przejść).

(źródło: UM Rumia)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *