Dzień Dziecka w Rumi Janowie

Dzień Dziecka w Rumi Janowie
Reklama
Reklama

Świętowanie Dnia Dziecka w Rumi trwa w najlepsze! Za nami Bajkowa Niedziela w janowskim parku.

Jeśli przybyłeś tu z fanpage’u Tymczasem w Rumi – wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na Facebooku! Zachęcam do regularnych odwiedzin! 🙂

Reklama
Reklama

Bajkowa Niedziela w Rumi Janowie

W niedzielę 29 maja park przy ul. Filtrowej zmienił się w dziecięcą krainę. Rumska biblioteka, działając we współpracy z Leszkiem Winczewskim, zadbała o moc atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Teatrzyki, dziecięce przeboje, dmuchane zamki, animacje i… tańce pod kolorowymi parasolami, w rytm spadających kropli deszczu! 🙂 Deszczowa aura nie przeszkodziła w radosnej zabawie.

Imprezę poprowadził dobrze już znany mieszkańcom Janowa Leszek Winczewski. (fot. Joanna Kowalczuk, Biblioteka Rumia)

W programie imprezy Bajkowa Niedziela znalazły się teatrzyki dla dzieci: „Krecik i Flecik razem bawią dzieci” (Aleksandra Wiśniewska), „O wróbelku Elemelku” (Teatr Klapa), „Królewna Śnieżka” (Teatr Qfer) i „Ważne numery” (Teatr Magmowcy). Serca najmłodszych skradła Dominika Otczyk, która zaśpiewała najsłynniejsze przeboje z musicali Walta Disneya.

Z kolei w letniej czytelni Biblioteki Janowo dzieci mogły (oprócz schronienia się przed deszczem :)) kolorować, układać puzzle i dać upust swojej kreatywności – tworząc wiatraczki czy barwne krasnoludki.

– Cieszę się, że po raz pierwszy od czasu pandemii mogliśmy wrócić z wydarzeniami do parku. Czuję trochę niedosyt z powodu pogody. Jednak bardzo się cieszę, że tak dużo mieszkańców jest spragnionych kontaktu z żywą sztuką oraz twórczych spotkań w gronie rodzinnym.” – podsumowuje Leszek Winczewski, współorganizator i prowadzący imprezę.

Mimo padającego deszczu, frekwencja dopisała. (fot. Joanna Kowalczuk, Biblioteka Rumia)

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Więcej informacji na temat warsztatów, imprez, koncertów i wydarzeń w Rumi (jak zawsze) znajdziecie w kategorii bloga: “Imprezy, kultura i rozrywka”.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *