Nowe osiedle przy Górze Markowca? Deweloper pokazał wizualizacje!

Nowe osiedle przy Górze Markowca? Deweloper pokazał wizualizacje!
Reklama
Reklama

Firma Euro Styl zapowiedziała budowę nowego osiedla w Rumi. Budynki powstaną w sąsiedztwie przebudowywanej Góry Markowca, na ul. Wyżynnej.

Jeśli przybyłeś tu z fanpage’u Tymczasem w Rumi – wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na Facebooku! Zachęcam do regularnych odwiedzin!

Nowe osiedle w Rumi

Deweloper Euro Styl pochwalił się w ostatnim czasie wizualizacjami nowego osiedla, które powstanie przy ul. Wyżynnej. To obszar położony na terenie morenowego wzgórza, przy Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Jak opisują materiały promocyjne, jest to: „cicha i spokojna okolica, bogata w tereny zielone i miejsca do rekreacji„.

Osiedle „Widoki” w Rumi – co wiemy do tej pory?

Nowe osiedle nosi nazwę Widoki. Zgodnie z planem, liczy 92 mieszkania w czterech budynkach. Każdy z nich ma 3 piętra. Deweloper postawił na lokale 2-, 3- i 4-pokojowe, o metrażach od 39 do 87 mkw. Lokale posiadają przestronne i przeszklone tarasy i balkony, a na parterze ogródki. W budynkach znajdują się m.in. cichobieżne windy, komórki lokatorskie czy podziemne hale garażowe.

Pierwsze mieszkania mają wkrótce trafić do oferty sprzedażowej. Przewidywane terminy odbiorów budynków A, B, C, D to III kwartał 2024, a budynków E, F – I kwartał 2025

Gdzie powstanie osiedle „Widoki” w Rumi? Lokalizacja

Osiedle „Widoki” w Rumi powstanie pomiędzy ulicami Wyżynnej i Leśną. Dotychczas znajdował się tam niezagospodarowany teren, porośnięty krzakami i wysokimi trawami. Poniżej zdjęcia archiwalne z 2021 roku, kiedy ziemie zostały wykarczowane:

Tereny pomiędzy ulicami Leśną i Wyżynną, kwiecień 2021 r. (fot. Paweł Jałoszewski)
Tereny pomiędzy ulicami Leśną i Wyżynną, kwiecień 2021 r. (fot. Paweł Jałoszewski)

Pinezka na Google Maps:

Na jakie atuty stawia deweloper w materiałach reklamowych?

  • nowoczesna, kameralna zabudowa z atrakcyjnymi przestrzeniami wspólnymi„,
  • malownicze położenie, piękne widoki z balkonów i okien mieszkań„,
  • bliskość centrum miasta„,
  • „rozbudowana infrastruktura usługowa, handlowa czy edukacyjna„,
  • bliskość terenów zielonych np. Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

Tablice reklamowe, zapowiadające inwestycje na ul. Wyżynnej, pojawiły się jeszcze w kwietniu 2022 roku:

Tablica reklamowa, kwiecień 2022 r. (fot. Paweł Jałoszewski)
Tereny pomiędzy ulicami Leśną i Wyżynną, kwiecień 2022 r. (fot. Paweł Jałoszewski)
Materiały promocyjne dewelopera Euro Styl – osiedle „Widoki” w Rumi.

Przebudowa Góry Markowca w Rumi

Warto przypomnieć, że miasto cały czas prowadzi przebudowę Góry Markowca, niedaleko której ma znajdować się omawiane osiedle „Widoki”. Po remoncie, wzgórze ma się stać miejscem „zachęcającym do rekreacji i wypoczynku”

W ramach zamówienia, miasto Rumia planuje tam między innymi budowę ogólnodostępnych ścieżek dla pieszych i ścieżek do uprawiania turystyki (wraz ze schodami terenowymi i placykami), wieżę widokową, ściankę wspinaczkową i pomost, trasy kolarstwa górskiego, a także inne budowle i obiekty małej architektury.

Prace budowlane ruszyły wiosną 2021 roku. Zgodnie z dokumentacją, powinny zakończyć się najpóźniej do 30 listopada 2022 r.

Więcej na ten temat w osobnym wpisie.

Nowe osiedle w centrum Rumi

W czerwcu 2021 roku Deweloper Inpro zapowiedział nowe osiedle, nazwane “Rumia Centralna”. Znamy pierwsze wizualizacje i projekty. Przy okazji budowy, “metamorfozę” przejdzie także fragment brzegu Zagórskiej Strugi. Kliknij, aby przejść do wpisu.

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi?

Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdź kategorię INWESTYCJE, gdzie znajdziesz wiadomości o przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów udostępnionych na stronie internetowej dewelopera Euro Styl)

Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *