Koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki w Rumi

Reklama
Reklama

W niedzielę 2 czerwca w Parafii Św Józefa i Judy Tadeusza w Rumi w o godzinie 19:00 odbędzie się koncert najpiękniejszych arii i pieśni Stanisława Moniuszki. To świetny sposób, aby oddać hołd kompozytorowi w 200. rocznicę jego urodzin.Koncert wpisuje się w szereg wydarzeń w ramach ogólnopolskich obchodów Roku Moniuszkowskiego. Podczas wydarzenia wystąpią soliści współpracujący m.in. z Operą Bałtycką, Pomorska Orkiestra Symfoniczna, a także rumski Chór Św. Cecylii. 

Reklama
Reklama

Publiczność, która przybędzie na koncert usłyszy m.in.  z opery „Halka” arię Halki „Gdybym rannym słonkiem” , z opery „Straszny Dwór”–  „Mazura”, arię Miecznika „Kto z mych dziewek” , a także pieśni, m.in. „Dwie zorze”, „Krakowiaczek” , „Prząśniczka” i wiele innych utworów Moniuszki.

Wykonawcy:

  • Anna Kinga Osior– sopran, Kamil Pękala– baryton, Izabela Paszkiewicz – fortepian,
  • Chór Św. Cecylii,
  • Pomorska Orkiestra Symfoniczna, pod dyrekcją Krzysztofa Brzozowskiego,
  • Marek Gerwatowski – prowadzenie koncertu.
W niedzielę 2 czerwca w Parafii Św Józefa i Judy Tadeusza w Rumi w o  godzinie 19:00 odbędzie się Koncert NAJPIĘKNIEJSZYCH ARII I PIEŚNI  Stanisława Moniuszki w 200.rocznicę urodzin kompozytora
fot. nck.pl

Stanisław Moniuszko urodził się 5 maja 1819 roku w Ubielu. To Polski kompozytor, dyrygent, pedagog, organista. Autor około 300 pieśni zawartych w 12 „Śpiewnikach domowych” a także wielu oper, operetek, baletów i muzyki kościelnej. Nazywany jest ojcem „polskiej opery narodowej”. Twórca takich dzieł scenicznych jak: „Halka”, Straszny dwór”, „Hrabina”, „Flis”, „Verum nobile” i wielu innych.

Koncert współfinansowany jest ze środków Urzędu Miasta Rumia. 

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu!
Krzysztof Jan Brzozowski i Marek Gerwatowski

2 czerwca (niedziela) 2019 r., godz. 19:00, w Kościół pw. Św.Józefa i Judy Tadeusza w Rumi, ul. Podgórna 1.


źródło: informacja prasowa organizatorów / nck.pl


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *