Uwaga! Wzmożone kontrole trzeźwości na Pomorzu!

Uwaga! Wzmożone kontrole trzeźwości na Pomorzu!
Reklama
Reklama

W najbliższy czwartek (6 czerwca) pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Alkohol i Narkotyki”. Celem działań jest m.in. eliminowanie z ruchu kierujących w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości .W najbliższy czwartek (6 czerwca) na drogach naszego województwa należy spodziewać się wzmożonych kontroli trzeźwości. Pomorscy mundurowi przeprowadzą działania „Alkohol i Narkotyki”, których celem jest:

Reklama
Reklama
  • eliminowanie z ruchu kierujących w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości bądź środków działających podobnie do alkoholu,
  • zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez nietrzeźwych kierujących,
  • uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą kierowanie pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Każdy zatrzymany do kontroli kierujący zostanie przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeżeli zachowanie kierującego będzie wskazywało, że może być pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu, zostanie przeprowadzony test na zawartość narkotyków w organizmie.

Jak rozpoznać osobę która zażywała narkotyki?

Nerwowe, niekontrolowane ruchy, senność, nadpobudliwość, słowotok, źrenice nienaturalnie reagujące na światło, problem z koordynacją, niespójne, bełkotliwe wypowiadanie się. 

Jakie są konsekwencje kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu lub narkotyków?

Zatrzymane prawo jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka kara pieniężna, pozbawienie wolności, często utrata pracy, rozprawa sądowa i brak możliwości uzyskania zaświadczenia o niekaralności, które jest coraz częściej wymagane przez pracodawców.

źródło: Informacja prasowa KWP Gdańsk


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *