Fontanna przy urzędzie miasta nie działa. Dlaczego?

Fontanna przy urzędzie miasta nie działa. Dlaczego?
Reklama
Reklama

Fontanna przy Urzędzie Miasta Rumi przez niektórych nazywana jest „wizytówką Rumi”. Mieszkańców zainteresował fakt, dlaczego w tym roku nie została uruchomiona (po raz pierwszy od wielu lat).

Z odpowiedzią przyszedł wiceburmistrz Rumi, Ariel Sinicki. W komentarzu na Facebooku poinformował, że fontanna przy urzędzie miasta nie została uruchomiona ze względu na oszczędności wprowadzone przez miasto.

„Fontanna rzeczywiście nie została uruchomiona. Ma już kilkadziesiąt lat, wybudowana w starym i drogim systemie. Jej utrzymanie jest droższe 4-5 razy od fontanny w parku Żelewskiego. Idą ciężkie czasy, musimy szukać oszczędności, ponieważ na skutek zmian oświatowych i podatkowych wprowadzonych przez Warszawę w ostatnich dwóch latach, tylko w tym roku wyparowało nam z budżetu 25 milionów złotych. Wolę odpuścić sobie fontannę, niż oświetlenie ulic czy ciąć autobusy.”

– komentował sytuację Ariel Sinicki w mediach społecznościowych (wypowiedź z 17 czerwca 2022 roku)
Fontanna przed urzędem miasta w Rumi. Zdjęcie archiwalne, fot. K. Pyszniewski.

Fontanna w Rumi Janowie

Mieszkańcy Rumi cały czas mogą cieszyć się fontanną działającą w Parku Żelewskiego w Rumi Janowie. Fontanna stanęła tam w sierpniu 2017 roku. Jej budowa została sfinansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego. Projekt zgłoszony przez mieszkańców zebrał 759 głosów i zajął ostatecznie 3 miejsce.

fot. Urząd Miasta Rumi

Każdego dnia, od godziny 18:00 do późnych godzin wieczornych, strumienie fontanny są podświetlane różnymi kolorami.

Niektórzy mówią, że w fontannie wykryto monotlenek diwodoru. Wbrew pozorom, jest to bardzo możliwe. Przyjrzałem się sprawie w osobnym wpisie na blogu (kliknij, aby przejść).

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *