Reklama Reklama

Fontanna przy urzędzie miasta nie działa. Dlaczego?

Fontanna przy Urzędzie Miasta Rumi przez niektórych nazywana jest „wizytówką Rumi”. Mieszkańców zainteresował fakt, dlaczego w tym roku nie została uruchomiona (po raz pierwszy od wielu lat).

Z odpowiedzią przyszedł wiceburmistrz Rumi, Ariel Sinicki. W komentarzu na Facebooku poinformował, że fontanna przy urzędzie miasta nie została uruchomiona ze względu na oszczędności wprowadzone przez miasto.

„Fontanna rzeczywiście nie została uruchomiona. Ma już kilkadziesiąt lat, wybudowana w starym i drogim systemie. Jej utrzymanie jest droższe 4-5 razy od fontanny w parku Żelewskiego. Idą ciężkie czasy, musimy szukać oszczędności, ponieważ na skutek zmian oświatowych i podatkowych wprowadzonych przez Warszawę w ostatnich dwóch latach, tylko w tym roku wyparowało nam z budżetu 25 milionów złotych. Wolę odpuścić sobie fontannę, niż oświetlenie ulic czy ciąć autobusy.”

– komentował sytuację Ariel Sinicki w mediach społecznościowych (wypowiedź z 17 czerwca 2022 roku)
Fontanna przed urzędem miasta w Rumi. Zdjęcie archiwalne, fot. K. Pyszniewski.

Fontanna w Rumi Janowie

Mieszkańcy Rumi cały czas mogą cieszyć się fontanną działającą w Parku Żelewskiego w Rumi Janowie. Fontanna stanęła tam w sierpniu 2017 roku. Jej budowa została sfinansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego. Projekt zgłoszony przez mieszkańców zebrał 759 głosów i zajął ostatecznie 3 miejsce.

fot. Urząd Miasta Rumi

Każdego dnia, od godziny 18:00 do późnych godzin wieczornych, strumienie fontanny są podświetlane różnymi kolorami.

Niektórzy mówią, że w fontannie wykryto monotlenek diwodoru. Wbrew pozorom, jest to bardzo możliwe. Przyjrzałem się sprawie w osobnym wpisie na blogu (kliknij, aby przejść).

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *