Podwórko Talentów NIVEA w Rumi. Nowy plac zabaw coraz bliżej!

Podwórko talentów NIVEA w Rumi
fot. Urząd Miasta Rumi
Reklama
Reklama

Ruszyły prace przy budowie nowego placu zabaw w Parku Starowiejskim w Rumi! Przy Miejskim Domu Kultury w Rumi powstanie obiekt edukacyjno-rekreacyjny o wartości 250 tysięcy złotych.Wszystko dzięki wygranej w internetowym głosowaniu, w którym miasto otrzymało łącznie ponad 40 tysięcy głosów. Aby obiekt pojawił się w danym miejscu, należało zgłosić organizatorowi konkursu, firmie Nivea, potencjalną lokalizację, a następnie albo przygotować promocyjny film i zdobyć przychylność jury, albo postarać się o głosy internautów. Z drugiej z podanych możliwości postanowił skorzystać Urząd Miasta Rumi i członkowie rady miasta. W promocję konkursu w szczególny sposób zaangażował się jej przewodniczący, Ariel Sinicki.

Reklama
Reklama
nivea plac zabaw rumia podworko talentow inwestycje konkurs glosowanie

Pomysł szybko podchwyciła także internetowa społeczność. O trwającym konkursie postanowiłem napisać na blogu TymczasemWRumi.pl i prowadzonych fanpage’ach: Tymczasem w Rumi, Rumskie Memy oraz Nowe Spotted: Rumia. Mieszkańcy chętnie udostępniali informację o konkursie na swoich profilach. Powstał nawet nowa, w pełni dedykowana konkursowi strona: Podwórko Nivea dla Rumi, na której prowadzący na bieżąco informowali o przebiegu głosowania.

Koniec końców, od 22 kwietnia do 20 czerwca 2019 r. tysiące z nas zagłosowało (i namawiało innych do zagłosowania) na rumski projekt, dzięki czemu Rumia została zakwalifikowana do realizacji inwestycji w ramach kategorii miejscowości liczących od 20 do 60 tysięcy mieszkańców. Największą liczbę głosów w tej kategorii zdobyły kolejno: Ząbki (44 366), Żagań (44 361), Rumia (42 225), Kraśnik (41 511) i Pruszcz Gdański (40 050).

W Parku Starowiejskim obecnie odbywa się demontaż dotychczasowych urządzeń tworzących plac zabaw, a teren jest przygotowywany pod instalację nowego sprzętu. W trzech różnych strefach – naukowej, artystycznej i sportowej – dzieci będą mogły poprzez zabawę kształtować swoją sprawność, wiedzę oraz wyobraźnię.

Jak zapowiadają urzędnicy, Podwórko Talentów Nivea w Rumi będzie do dyspozycji mieszkańców najprawdopodobniej jeszcze we wrześniu.


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *