Dla mieszkańcaGdzie w Rumi...?

Gdzie w Rumi zaczipować psa?

Gdzie w Rumi zaczipować psa?
Reklama Reklama

“Zaczipuj psa – to nie boli i nic nie kosztuje!” – zachęca Urząd Miasta Rumi. W Rumi czipowanie jest bezpłatne, ponieważ koszty pokrywane są z budżetu miasta.

Przemieszczając się po ulicach Rumi, można czasami natrafić na zbłąkane psy. Nie wszystkie z nich są bezpańskie, zaginione czy porzucone. Zdarza się, że incydentalnie uciekły właścicielowi, na przykład urywając się ze smyczy bądź przeskakując przez ogrodzenie.

Zobacz: Gdzie zgłosić zagubione, zaginione i bezpańskie psy w Rumi?

Tansponder, czyli tzw. czip dla psa

W takich sytuacjach poszukiwania zaginionego zwierzęcia mogą trwać tygodniami, co jest niezwykle stresujące dla czworonoga i jego opiekuna. Można jednak temu zapobiec poprzez wszczepienie psu transpondera, tzw. czipa.

Wówczas dane zwierzęcia oraz jego właściciela wprowadzane są do bazy danych, z której korzysta m.in. straż miejska. Gdy mundurowi natrafią na takiego psiaka, niemal natychmiast wraca on do domu, nawet nie ocierając się o schronisko.

Czipowanie psów w Rumi. Gdzie można się zgłosić? Ile kosztuje?

W Rumi czipowanie jest bezpłatne, ponieważ koszty pokrywane są z budżetu miasta. Wystarczy być mieszkańcem i zgłosić się z psem do jednego z współpracujących z urzędem weterynarzy:

(źródło: komunikat Urzędu Miasta Rumi)

Reklama Reklama
Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor.

Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.