Spółdzielnia o wynajęciu lokalu po Domu Kultury „Janowo”

Spółdzielnia o wynajęciu lokalu po Domu Kultury „Janowo”
Reklama
Reklama

Spółdzielnia Mieszkaniowa Janowo opublikowała komunikat dotyczący wynajęcia lokalu w pawilonach przy ul. Pomorskiej, gdzie dawniej mieścił po Domu Kultury.

14 grudnia 2020 roku rada nadzorcza zadecydowała o zamknięciu Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo. Lokal od dłuższego czasu pozostawał pusty. Teraz ma się to zmienić – pojawił się nowy najemca, w postaci Fundacji Dla Was. W środę (17 lutego) poświęciłem temu tematowi osobny wpis na blogu:

Reklama
Reklama
  • ZOBACZ: Wiemy, co powstanie w miejsce Domu Kultury SM Janowo!

Wpis uzyskał sporą popularność – w kilka godzin po publikacji przeczytało go ponad 2 tysiące użytkowników.

Lokal po Domu Kultury SM Janowo- będzie nowy najemca. Komunikat spółdzielni.

W dwa dni po opublikowaniu informacji na łamach TwR, swój komunikat w tej sprawie przygotowała także Spółdzielnia. Zamieszczam go poniżej, bez zmian:

„Szanowni Państwo! Drodzy Mieszkańcy!

Chcielibyśmy poinformować o dalszych krokach podejmowanych w sprawie prowadzenia działalności w budynku po Domu Kultury. 15 lutego została podpisana, Z Fundacją Dla Was, umowa najmu pomieszczeń po Domu Kultury. Fundacja funkcjonuje od 2013 r. i specjalizuje się w działalności społecznej, edukacyjnej i kulturalnej. Realizuje projekty z zakresu aktywizacji lokalnej społeczności, działalności animacyjnej i kulturalnej, organizacji kursów i szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe oraz kształcenia osób dorosłych, a także wspierania lokalnych przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych.

Już w najbliższym czasie, w pomieszczeniach tych zacznie działać „Świetlica socjoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży”, a także będą podejmowane inne działania, o których Fundacja będzie na bieżąco informować na swoim profilu na FB, a także na łamach „Naszych Spraw”.

Co istotne, w ramach współpracy, Spółdzielnia będzie nadal miała możliwość organizowania w tym miejscu spotkań i zebrań spółdzielczych, w tym Walnych Zgromadzeń. Możliwa będzie również współpraca w zakresie organizowania przedsięwzięć kulturalnych. Dlatego m.in. nadal prowadzone są rozmowy z władzami Rumi w sprawie możliwości wspólnej organizacji imprez – gdy już te będą mogły się odbywać.

Warto dodać, że Fundacja współpracuje z Urzędem Miasta Rumi i z podległym mu Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej przy tworzeniu świetlicy. Inne wspólne projekty to: „Planeta Uśmiechu”, „Centrum Usług Społecznych Zagórze”, Centrum Integracji Społecznej Zagórze” czy „Akademia Pomysłów”. Biorąc pod uwagę wszelkie przesłanki, rozmowy i ustalenia, jesteśmy przekonani, że jest to najkorzystniejsze rozwiązanie dla mieszkańców naszej Spółdzielni, które sprawi, że miejsce to będzie ponownie „żyć”. Daje też wiele możliwości na przyszłość, tak aby to miejsce, na ile jest to możliwe, zachowało dotychczasowy charakter.”

Zarząd Spółdzielni

Likwidacja Domu Kultury SM Janowo – o co tak właściwie chodzi?

O losach Domu Kultury SM Janowo pisałem w trzech osobnych wpisach:

  • Czarne chmury nad Domem Kultury SM Janowo [9.12.2020]
  • Czarne chmury nad Domem Kultury SM Janowo, cz. 2: Jest deklaracja miasta! [13.12.2020]
  • Znamy dalsze losy Domu Kultury SM Janowo! [14.12.2020]

#RumioOdpowiedz

A co Wy sądzicie o całej sytuacji związanej z likwidacją Domu Kultury SM Janowo i nowym najemcą lokalu? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *