Grają dla nas już od 60 lat!

rumia parafialna orkiestra deta rocznica koncert
Reklama
Reklama

Orkiestra Dęta przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi świętowała 60-lecie działalności artystycznej. Z tej okazji w niedzielę (26 stycznia) w kościele odbył się koncert jubileuszowy pod dyrekcją Tadeusza Gruczy, który kieruje zespołem od 1976 roku.Muzycy poświęcają wiele czasu i wysiłku, aby kultywować tradycję parafialnej orkiestry. Występują przede wszystkim na uroczystościach religijnych, festynach, festiwalach i pielgrzymkach, gdzie przyjmowani są z entuzjazmem. Orkiestra może się również pochwalić pewnymi osiągnięciami. W 2014 roku zespół został nagrodzony medalem „Za zasługi dla powiatu wejherowskiego” za promocję regionu i wieloletnie krzewienie kultury muzycznej wśród społeczności regionu.

Reklama
Reklama

– Wspólnie z przewodniczącym rady miejskiej Arielem Sinickim mieliśmy przyjemność uczestniczyć w 60-leciu orkiestry. Był to koncert na naprawdę wysokim poziomie – przyznaje wiceburmistrz Piotr Wittbrodt. – Wszystkim członkom orkiestry bardzo dziękuję za obecność w życiu kulturalnym miasta i życzę dalszych sukcesów oraz satysfakcji płynącej ze wspólnego muzykowania – dodaje.

(wpis opracowałem na podstawie informacji prasowej Urzędu Miasta Rumi)

Zobacz:

  • 10 lat pracy artystycznej dyrektor MDK w Rumi
  • Tak minęły ferie w Rumi! Zobacz podsumowanie i zdjęcia!
  • Koncert walentynkowy w Rumi. Gdzie w Rumi spędzić Walentynki?
  • Jerzy Dziewulski o kulisach III RP. Biesiada literacka w Rumi.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *