„Hejka! Pozdrowienia z drugiego krańca świata!” 👋🏻 

Reklama Reklama

Ania Ławrukajtis to lekkoatletka i była zawodniczka Rumskiego Klubu Sportowego (RKS). Po zdobyciu złota podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych rozpędziła się tak mocno, że wylądowała w Stanach Zjednocznych. 🙃

Ania Ławrukajtis to 21-letnia mieszkanka Rumi. Pierwsze kroki w sporcie stawiała na miejskim stadionie przy ul. Mickiewicza, wpierw pod opieką trenera Macieja Szymańskiego, a później Tadeusza Peplińskiego. Jest absolwentką Publicznej Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Świętej Rodziny w Rumi.

(źródło: facebook.com)

W 2022 roku Ania Ławrukajtis zdobyła złoto podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych na 3 km oraz zajęła 4. i 5. miejsce na Mistrzostwach Polski na 10 i 5 km.

(źródło: facebook.com)

Rumianka otrzymała stypendium i przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych. Studiuje inżynierię mechaniczną. Z dumą reprezentuje nie tylko swoje miasto, ale także amerykańską uczelnię: California Baptist University. Lekkoatletka startuje w najwyższej dywizji w biegach przełajowych oraz na bieżni, na długich dystansach.

Powodzenia, trzymamy kciuki! 👌

Rumska Aleja Gwiazd. Historie i sukcesy mieszkańców Rumi

Wyjątkowe historie i sukcesy mieszkańców z mojego regionu to coś, co lubię najbardziej. Trochę już ich opisałem- na tyle dużo, żeby stworzyć osobną kategorię na blogu. Nazwałem ją (nieco z przymrużeniem oka): “Rumska Aleja Gwiazd”. Lista cały czas się powiększa, a wpisów przybywa. 🙂

Reklama Reklama

(źródło: informacja prasowa, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi)

Reklama Reklama

Dodaj komentarz