Trefl inwestuje w Rumi! Umowa podpisana!

Trefl inwestuje w Rumi! Umowa podpisana!
Reklama
Reklama

Trefl S.A., jeden z największych w Europie producentów puzzli, wybuduje w Rumi swoje centrum logistyczne. Przedsiębiorstwo podpisało umowę na zakup działek przy ulicy Północnej o łącznej powierzchni przekraczającej 9 hektarów.

(wpis został pierwotnie opublikowany 12 kwietnia 2022 roku i zaktualizowany 13 października 2022 roku. Zdjęcie tytułowe: materiały firmy Trefl S.A.)

Trefl S.A kupuje działki w Rumi

Trefl S.A. to jeden z największych producentów puzzli w Europie i wiodący producent gier planszowych w Polsce. Główny obszar działalności firmy stanowi projektowanie, produkcja oraz dystrybucja puzzli i gier. Zabawki marki Trefl sprzedawane są do przeszło 50 krajów, a na rynku Czech, Słowacji oraz Niemiec przedsiębiorstwo posiada swoje formalne przedstawicielstwa.

Firma w kwietniu 2022 roku poinformowała o zakupie działek przy ulicy Północnej w Rumi, o łącznej powierzchni przekraczającej 9 hektarów. Powstanie tam nowe centrum logistyczne. Szacowana wartość inwestycji to ponad 113milionów złotych.

Ulica Północna w Rumi:

„Miejsce jest bardzo dobre, myślimy o pracownikach, możliwym utworzeniu nowych miejsc pracy”

Umowa przedwstępna pomiędzy spółką Rumia Invest Park, właścicielem gruntów, a gdyńskim przedsiębiorstwem Trefl została podpisana w siedzibie Klubu Integracji Społecznej „Zagórze”. Dokument sygnowali prezes zarządu Trefla Jacek Behnke oraz prezes miejskiej spółki Agnieszka Rodak.

Od lewej: założyciel i akcjonariusz firmy Trefl S.A. Kazimierz Wierzbicki, burmistrz Rumi Michał Pasieczny, prezes zarządu firmy Trefl S.A. Jacek Behnke oraz prezes spółki Rumia Invest Park Agnieszka Rodak (fot. UM Rumia)

– Jest to dla nas bardzo ważne, że wiążemy się z miastem Rumia. Miejsce jest bardzo dobre, myślimy o pracownikach, możliwym utworzeniu nowych miejsc pracy, a dla firmy Trefl to ogromny rozwój – mówi Kazimierz Wierzbicki, założyciel i akcjonariusz firmy Trefl S.A.

– Ta inwestycja jest dla nas bardzo, bardzo ważna, ponieważ w miejscu, w którym się znajdujemy, lokalizacyjnie jesteśmy już prawie zblokowani. Rumię proponował właściciel, a nasze spojrzenie na lokalną społeczność jest takie, że chcemy rozwijać miejsca pracy tam, gdzie się da. W Gdyni jesteśmy już ładnych parę lat, mamy w Sopocie też nasze spółki, więc dlaczego nie iść w tę stronę? Szczególnie że osobiście jest mi to miejsce bardzo bliskie, jestem wręcz sąsiadem, mieszkam w Redzie, więc serce patrzy trochę w tę stronę – przyznaje Jacek Behnke, prezes zarządu firmy Trefl S.A.

Założyciel i akcjonariusz firmy Trefl S.A. Kazimierz Wierzbicki oraz burmistrz Rumi Michał Pasieczny. (fot. UM Rumia)

Duże plany na rozwój firmy

Kiedy powstanie pierwszy z magazynów firmy w Rumi? Według informacji opublikowanych przez spółkę Rumia Invest w mediach społecznościowych, Trefl wkrótce wyłoni generalnego wykonawcę centrum logistycznego. Zgodnie z planem, ma ono zostać otwarte w II kwartale 2024 r. i liczyć 20 000 metrów kwadratowych powierzchni. Docelowo jednak, przedsiębiorstwo planuje zająć jej aż trzy razy tyle.

– Wiąże się to z generalnymi planami firmy Trefl, zwiększeniem obrotów i zajęciem znaczącego miejsca na rynku światowym w naszych wyrobach: grach i puzzlach. W tym roku nasza firma została największym na świecie producentem puzzli – 25 milionów pudełek, 15 tirów dziennie – opowiadał w kwietniu 2022 roku Kazimierz Wierzbicki. – Myślę, że jesteśmy już na tyle duzi, że będzie to miało jakieś pozytywne znaczenie dla miejsca, w którym będziemy. Chciałem też podziękować wszystkim osobom, które włożyły ciężką pracę w to przedsięwzięcie, a panu burmistrzowi szczególnie. Jest to osoba powszechnie już znana na Pomorzu, świetnie gospodaruje tym terenem. Rumia się rozwija, dlatego będzie nam bardzo miło tutaj gościć.

Radości z podpisania umowy nie krył wówczas także sam burmistrz Rumi:

– Jesteśmy niezmiernie dumni i serdecznie dziękujemy za to, że Trefl nam zaufał i przyszedł do Rumi ze swoim biznesem. Tej marki nie trzeba nikomu przedstawiać, bo to nie tylko działalność biznesowa, ale i odpowiedzialność społeczna. W obu tych tkankach, także dziedzinie sportowej, firma ma olbrzymie osiągnięcia i to jest dla nas bardzo, bardzo cenne. Dlatego tym bardziej jesteśmy dumni i szczęśliwi, że Trefl zawita na rumskim terenie – podkreślał Michał Pasieczny.


Na kanale YouTube Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna pojawiło się nowe nagranie na temat inwestycji:

Inwestycje w Rumi

Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdź kategorię INWESTYCJE, gdzie znajdziesz wiadomości o przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *