I LO w Rumi świętowało 70-te urodziny!

jubileusz 70 lecia I lo w Rumi
Reklama
Reklama

Absolwenci, nauczyciele, dyrekcja, przyjaciele placówki, a także przedstawiciele władz miasta i powiatu wspólnie świętowali 70-lecie I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich w Rumi. Uroczystość była m.in. okazją do przypomnienia historii szkoły i zaprezentowania zmian, które zaszły w jej murach.Obchody okrągłego jubileuszu odbywały się w minioną sobotę (19 października). Urodziny rozpoczęły się od odprawienia mszy świętej w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi. Następnie świętujący przeszli do szkolnych murów, by uczestniczyć w uroczystej gali, podczas której na gości, oprócz przemówień, czekał koncert i projekcja okolicznościowego filmu. Była to nie tylko okazja do podsumowania dotychczasowej działalności szkoły, ale również do spotkań po latach.

Reklama
Reklama

Z okazji tego wielkiego święta szkoły bardzo dziękuję całej kadrze za zaangażowanie oraz pracę na rzecz młodzieży. Życzę, by ta placówka nadal wypuszczała w świat zdolnych absolwentów i pedagogów, a wszystkich niech łączy duma z przynależności do I LO w Rumi – powiedział podczas uroczystości Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz miasta.

Zwieńczeniem wydarzenia było oficjalne otwarcie nowej przestrzeni szkolnej. W tym roku I Liceum Ogólnokształcące im. Książąt Pomorskich powiększyło się o trzy nowe piętra z nowocześnie wyposażonymi salami do zajęć dydaktycznych. Jest to przestrzeń, w której poza lekcjami będą mogły się odbywać konferencje czy pokazy. W budynku pojawiła się też winda. To jednak nie koniec zmian, ponieważ do końca roku w starej części szkoły ma powstać biblioteka oraz multimedialna czytelnia. Inwestycje są finansowane ze środków starostwa powiatowego, które jest organem prowadzącym placówki, a ich łączny koszt to ponad sześć milionów złotych.

[ngg src=”galleries” ids=”4″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

źródło: informacja prasowa Urzędu Miasta Rumi


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

1 Comment

  1. absolwentka I LO w Rumi

    Po raz trzeci brałam udział w uroczystosciach jubileuszowych mojego liceum w Rumi. Ostatnia uroczystość 19 X 2019 r, była w moim odczuciu na niskim poziomie. Bardzo zaskoczył mnie ,ale równiez moich przyjaciół , ktorzy przybyli na uroczystość, brak wzmianki o niezyjacym już dyrektorze Stanisławie Sochockim , który był dyrektorem przez 26 lat do 1984 roku!!!! To bardzo żenujące, aby nie wspomniec ani słowem absolwenta tej szkoły i I starosty Grzegorza Szalewskiego , za kadencji którego , powstała hala sportowa przy szkole,a sama szkoła przeszła gruntowne remonty .NIe wiem , kto układał przemówienie pani obecnej dyrektor ,ale wypadła pani blado …niestety na tle tych wspomnien…Równiez błędy w napisach , nie robiły dobrego wrazenia -cały czas przewijał się napis ILO w Rumi, a przeciez to nie ilo , tylko I LO w Rumi.
    Prowadzenie całej uroczystośći przez pana w zaciasnej marynarce, było na poziomie szkoły podstawowej-bez obrazy dla szkoły podstawowej.
    No cóz , szkoda ,że tak znacząca rocznica została tak okancerowana przez prowadzacych i obecnych włodarzy szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *