Uczniowie Ósemki z wizytą u seniorów

Uczniowie u seniorów CARITAS
Reklama
Reklama

Uczniowie ze Szkolnego Kola Caritas w Szkole Podstawowej nr 8 odwiedzili seniorów z Domu Dziennego Pobytu w Centrum im. św. Siostry Faustyny Caritas w Rumi.Uczniowie „Ósemki” odwiedzili placówkę z okazji obchodzonego w październiku Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Podczas swojej wizyty złożyli życzenia oraz obdarowali seniorów skromnymi podarunkami. Wzięli także udział w cyklu spotkań „Opowiem Ci o Matce Bożej”. Seniorzy, jako wspaniali gospodarze, zaskoczyli uczniów niespodzianką, przygotowując pyszny poczęstunek.

Reklama
Reklama

Mieliśmy okazję wysłuchać wielu wzruszających, a czasem dramatycznych, historii ze strony starszych osób. Te historie staną się dla nas podstawą refleksji nad życiem. My, młodzi mogliśmy także opisać swoje przeżycia i w ten sposób nawzajem się ubogaciliśmy – relacjonuje Izabela Miotke, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi.

[ngg src=”galleries” ids=”5″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych (1 października) został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych 14 grudnia 1990 roku, w celu poświęcenie uwagi zagadnieniu starzenia się. To świetna okazją do intensywniejszego propagowania postulatów mających na celu poprawę sytuacji osób dojrzałych: walki z dyskryminacją, zapobiegania niepełnosprawności, zapewnienia odpowiedniej opieki zdrowotnej i równego udziału w rozwoju kulturalnym i ekonomicznym społeczeństw.

opracowano na podstawie: http://sp8.rumia.edu.pl


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *