Jak wyglądało Święto Wszystkich Świętych na lokalnych drogach?

Jak wyglądało Święto Wszystkich Świętych na lokalnych drogach?
Reklama
Reklama

Policjanci podsumowali akcję „Znicz”, prowadzoną w okresie Święta Wszystkich Świętych. Niestety, nie zabrakło w tym czasie kierowców, którzy wsiedli do swoich aut po alkoholu.

W tym roku akcja „Znicz” rozpoczęła się już w piątek 29 października i trwała do 2 listopada. Wszystko po to, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby najbliższych. Nad bezpieczeństwem działali m.in. funkcjonariusze ruchu drogowego oraz strażnicy miejscy z Rumi i Wejherowa.

Reklama
Reklama

Policjanci kierowali ruchem w rejonach cmentarzy, tak by nie dopuszczać do powstawania zatorów drogowych. Patrolowali także same cmentarze i ich okolice, aby zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym groby. Mundurowi nadzorowali ruch pieszych na głównych drogach, a także poza terenem zabudowanym. Po zmierzchu sprawdzali, czy piesi wyposażeni są w elementy odblaskowe.

Podczas akcji „Znicz” na terenie powiatu wejherowskiego odnotowano łącznie aż 16 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Jeden z zatrzymanych kierowców naruszył bezterminowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Nie chciał się zatrzymać do kontroli i kontynuował ucieczkę. Po krótkiej chwili został zatrzymany. Jak się okazało, mógł być pod wpływem narkotyków. Zostało wykonane badanie narkotestem, które potwierdziło podejrzenia mundurowych. Mężczyźnie pobrano krew do badania. Inną z zatrzymanych osób okazała się kobieta jadąca w stanie nietrzeźwości na eklektycznej hulajnodze, co zgodnie z nowymi przepisami jest zabronione. 20-latka miała około 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Warto odnotować, że w nocy z soboty na niedzielę, w Luzinie doszło do wypadku drogowego z udziałem kierowcy quada. Ciężko ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. W tym przypadku policjanci także mieli podejrzenia co do stanu trzeźwości kierującego, dlatego pobrana została krew do analizy.

Jak podała Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, podczas 5 dni akcji „Znicz” na terenie województwa pomorskiego doszło do 18 wypadków, w których zostało rannych 20 osób. Odnotowano 435 kolizji drogowych i 62 nietrzeźwych kierowców.

(we wpisie wykorzystałem materiały: KPP Wejherowo, KWP Gdańsk)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *