Jakie są najczęściej zgłaszane zagrożenia w Rumi i powiecie wejherowskim?

rumia pobicie policja
Reklama
Reklama

Policjanci podsumowali lokalne zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2020 roku. Jakie zagrożenia najczęściej zaznaczali mieszkańcy Rumi i powiatu wejherowskiego?

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to bardzo użyteczne narzędzie, dzięki któremu możliwe jest rzetelne i czytelne rozpoznanie oraz przedstawienie skali problemów (zagrożeń) w danym regionie. Dlaczego jest ona tak ważna? A choćby dlatego, że dzięki mapom bezpieczeństwa służby mogą (między innymi) lepiej dysponować swoimi zasobami (sprzęt, zasoby kadrowe). Co więcej: tak pozyskane zgłoszenia naprawdę są na bieżąco monitorowane przez funkcjonariuszy i uwzględniane np. podczas porannych odpraw

Reklama
Reklama

Aplikacja cieszy się bardzo dużą popularnością. W 2020 roku internauci zgłosili w niej 1620 miejsc na terenie powiatu wejherowskiego. Mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy funkcjonariusze mogą skutecznie zadziałać nawet w sytuacji, gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas.

Jakie zagrożenia najczęściej zaznaczali mieszkańcy Rumi i powiatu wejherowskiego?

Do najczęstszych nieprawidłowości wskazywanych przez internautów w roku 2020 zaliczyć można:

  • przekraczanie dozwolonej prędkości – 503 informacje;
  • nieprawidłowe parkowanie376 zgłoszeń;
  • spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – 145 zgłoszeń.

Znaczna część naniesionych na mapę zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych miejsc, co było dodatkowym sygnałem dla stróżów prawa, a zarazem potwierdzeniem na to, że dany rejon może być zagrożony.

Zobacz wpis: Nowe miejsca zagrożeń w Rumi! Gdzie służby powinny pojawiać się zdecydowanie częściej?

Podsumowując statystyki dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wejherowscy policjanci zachęcają do współpracy i korzystania z tej internetowej aplikacji.

Dzięki współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania – przekonują mundurowi.

(wpis opracowałem na podstawie komunikatu KPP Wejherowo)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *