Pożary przy ul. Ogrodowej w Redzie i Fenikowskiego w Rumi

Pożary przy ul. Ogrodowej w Redzie i Fenikowskiego w Rumi
Reklama
Reklama

W miniony weekend straż pożarna interweniowała przy pożarach na ul. Ogrodowej w Redzie oraz ul. Fenikowskiego w Rumi. O zdarzeniach poinformowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Redzie.

Pożar w mieszkaniu przy ul. Ogrodowej

W niedzielę (10 stycznia) około godziny 20:30 strażacy interweniowali przy pożarze w mieszkaniu przy ul. Ogrodowej (Reda). Jak się okazało, w pomieszczeniu zapaliła się m.in. kanapa. W środku znajdowała się jedna osoba. Pożar został wstępnie ugaszony przez sąsiadów.

Reklama
Reklama
Pożar przy ul. Ogrodowej w Redzie, fot. OSP Reda

Działania objęły zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ewakuację osoby poszkodowanej oraz udzielenie jej Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Jednocześnie z budynku wyniesiono wszelkie nadpalone elementy wyposażenia i dokładnie dogaszono, miejsce pożaru zostało sprawdzone kamerą termowizyjną – relacjonują strażacy z OSP Reda.

Ostatecznie pierwszą pomoc udzielono dwóm osobom, które zostały przekazane pod opiekę ratowników medycznych.

Pożar sadzy – ul. Fenikowskiego w Rumi

Wcześniej tego samego dnia, około godziny 11:30, mundurowi interweniowali w budynku jednorodzinnym przy ul. Franciszka Fenikowskiego (Rumia Lotnisko). Doszło tam do pożaru sadzy w przewodzie kominowym.

Pożar przy ul. Fenikowskiego w Rumi, fot. OSP Reda

Na miejscu zastaliśmy prowadzące już działania zastępy z JRG Rumia. Działania naszego zastępu polegały na wsparciu działań przy gaszeniu na dachu budynku a także w kotłowni przy wygaszeniu pieca oraz wybraniu sadzy z wyczystki. Przewód kominowy został sprawdzony kamerą termowizyjną.

Zobacz również:

  • Winda na dworcu PKP w Rumi (Problemy czytelników)
  • Co dalej z Błoniami Janowskimi w Rumi?
  • Co zrobić z choinką po świętach? Gdzie i do kiedy trzeba ją wyrzucić?

(Wpis opracowałem na podstawie materiałów Ochotniczej Straży Pożarnej w Redzie. Zachęcam do odwiedzenia fanpage’u!)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *