Julka, skrzypce i Adam Sztaba

Julka, skrzypce i Adam Sztaba
Reklama
Reklama

Julka Majewska to skrzypaczka z Rumi i laureatka „Skrzydeł Kultury”. Już wkrótce wystąpi pod dyrekcją słynnego polskiego kompozytora i producenta Adama Sztaby!

Wpis został opublikowany 19 stycznia 2023 roku i zaktualizowany 06.05.2023 roku. Aktualizacja znajduje się na dole wpisu.

Reklama
Reklama

Julka jest uczennicą Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. św. Dominika Savio w Rumi. Ma 14 lat.

Mieszkanka Rumi bierze udział w warsztatach przygotowujących ją do występu z Adamem Sztabą. Próby, zajęcia sekcyjne i wykłady są realizowane w ramach projektu Orchestra 4Young. Po wzięciu udziału w przesłuchaniach, została zakwalifikowana do grona siedmiu młodych, wyjątkowo uzdolnionych pierwszych skrzypiec.

To już druga edycja projektu orkiestrowego, w którym utalentowana rumianka weźmie udział.

Julka Majewska

Orchestra 4Young

Koncert z udziałem orkiestry i wokalistów Orchestra 4Young odbędzie się 3 lutego w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.

Wykonawcy:

  • Adam Sztaba, dyrygent
  • Młodzieżowa Orkiestra Filharmonii Pomorskiej, (wyłoniona w trybie przesłuchań)
  • Wokaliści kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
  • Emilia Hamerlik trener wokalny
  • Dziecięcy Chór Filharmonii Pomorskiej
  • Marta Trudzińska przygotowanie Chóru

Relację filmową z projektu Orchestra 4Young z udziałem Julki Majewskiej można zobaczyć na materiale wideo:

Aktualizacja, 06.05.2023 r.:

Kolejna bardzo dobra wiadomość! Julka Majewska otrzymała stypendium od amerykańskiej wyższej szkoły muzycznej New England Conservatory of Music!

Jeśli rodzina rumianki sfinansuje podróż do Stanów, weźmie ona udział w dwutygodniowym programie szkoleniowym przeznaczonych dla najwybitniejszych młodych muzyków z całego świata.

Julka Majewska podczas wyjazdów i konkursów. fot. UM Rumia

Zaproszenie do udziału w programie Summer Orchestra Institute (15-30 lipca) to efekt kolejnych sukcesów osiąganych przez Julkę Majewską. Na początku kwietnia nastolatka wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych Elbląg 2023, zajmując pierwsze miejsce.

Tydzień później była już w Londynie z 1300 dziećmi pochodzącymi z 31 państw, aby uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez British Suzuki Association. Zwieńczeniem wyjazdu była gala z koncertem odbywającym się w słynnej sali koncertowej Royal Albert Hall.

Rumska Aleja Gwiazd. Historie i sukcesy mieszkańców Rumi

Wyjątkowe historie i sukcesy mieszkańców z mojego regionu to coś, co lubię najbardziej. Trochę już ich opisałem- na tyle dużo, żeby stworzyć osobną kategorię na blogu. Nazwałem ją (nieco z przymrużeniem oka): “Rumska Aleja Gwiazd”. Lista cały czas się powiększa, a wpisów przybywa.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *