Potrącenie rowerzystki w Rumi

Potrącenie rowerzystki w Rumi
Reklama
Reklama

26 kwietnia policjanci interweniowali w związku z otrzymanym zgłoszeniem z Rumi, gdzie doszło do potrącenia rowerzystki. Ranna 53-latka została przewieziona do szpitala. Sprawą zajmą się śledczy, którzy będą bardzo dokładnie wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

Więcej informacji o wypadku udostępniła w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.

Reklama
Reklama

26 kwietnia 2023 r. po godzinie 6:00 w Rumi doszło do wypadku drogowego z udziałem kierowcy samochodu Kia oraz rowerzysty. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wyjaśniali jego okoliczności.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 37-letni kierowca Kii jadąc ul. Sobieskiego na przejeździe rowerowym prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa 53-letniej rowerzystce, w wyniku czego doszło do zderzenia. Ranna cyklistka została przewieziona do szpitala.

Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą dokładnie wyjaśniali wszelkie okoliczności zdarzenia. Mundurowi zatrzymali kierowcy samochodu prawo jazdy.

Policjanci przypominają i apelują, że zgodnie z art. 27 Ustawy Prawo o ruchu drogowym: kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, znajdującym się na przejeździe.

(źródło: KPP Wejherowo, zdjęcie tytułowe zostało nadesłane przez czytelnika bloga)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *