Kajakiem przez Polskę. Spotkanie podróżnicze

Reklama Reklama

Jacek Pałubicki, mieszkaniec Rumi, będzie gościem Spotkania Podróżniczego pt. „Podróż kajakiem przez Polskę”. Wstęp wolny!

Często się powiada: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Aby wyjść temu powiedzeniu naprzeciw, Fabryka Kultura w Redzie zaprosiła niesamowitego gościa – Jacka Pałubickiego.

Jacek Pałubicki jest rumianinem, studentem V roku Prawa oraz Kryminologii, sędzią koszykarskim, podróżnikiem oraz organizatorem licznych wydarzeń turystycznych o zasięgu wojewódzkim. To także członek Pomorskiej Komisji Młodzieżowej przy Oddziale Regionalnym PTTK w Gdańsku.

W 2020 roku odbył podróż kajakową po Polsce, która była jednocześnie najdłuższą kiedykolwiek przepłyniętą po Polsce pętlą kajakową. Liczyła ona ponad 2000 kilometrów (z czego ponad 1/3 trasy to pokonywanie Warty pod prąd), w tym: 8 rzek, 11 województw i trwała 62 dni.

– Kajak nie był jednak celem samym w sobie, a bardziej środkiem lokomocji. Mojemu podróżowaniu przyświecają dwie podstawowe idee. Docieram wszędzie za pomocą siły własnych mięśni, nie korzystam z napędów spalinowych/elektrycznych, itp.. Zależy mi także na ukazywaniu piękna Polski i odkrywaniu jej cały czas na nowo. Chcę pozwolić na dostrzeżenie jej atrakcyjności kulturowej, przyrodniczej, historycznej czy geograficznej – z wielu perspektyw – opowiada Jacek Pałubicki. – Wiele osób sądzi, że trzeba wyjechać do innego kraju albo nawet kontynentu, aby doświadczyć rzeczy niezwykłych. Ja nieustannie staram się udowadniać, że Polska również jest fascynująca, kryje w sobie wiele tajemnic oraz oferuje wspaniałe przygody – tłumaczy.

Podróż mieszkańca Rumi połączona była z akcją charytatywną, dzięki której udało się zebrać prawie 10 tysięcy złotych na remont Domu Samotnej Matki w Gdańsku Matemblewie. Została doceniona m.in. przez National Geographic. W jubileuszowej, 15. edycji plebiscytu Travelery Jacek Pałubicki został wybrany Podróżnikiem Roku, z uzasadnieniem „Za inspirującą podróż, która rozbudza naszą wyobraźnię i pokazuje, że przemierzanie świata, to coś więcej niż zaliczanie punktów na mapie”. Rumianin został także wyróżniony przez Kapitułę Kolosów w kategorii „Podróże”, z uzasadnieniem: „Za pomysłową podróż przez Polskę kajakiem (także pod prąd) i wrażliwość na mijane miejsca”.

Spotkanie podróżnicze z Jackiem Pałubickim pt. „Podróż kajakiem przez Polskę” odbędzie się w piątek, 28 stycznia 2022 r., o godz. 18.00. Miejsce: Fabryka Kultury w Redzie, ul. Łąkowa 59A. Wstęp wolny!

Ważne informacje:

Reklama Reklama
  • organizatorzy proszą, by osoby zaszczepione przybyły na spotkanie z certyfikatami szczepień COVID-19.
  •  limit 30% miejsc na sali który nie dotyczy osób zaszczepionych.
  • W czasie spotkania obowiązuje zasłanianie ust i nosa maseczką 😷
Reklama Reklama

Dodaj komentarz