Kajakiem przez Polskę. Spotkanie podróżnicze

mieszkaniec rumi kajaki wyprawa lipiec 2020 wyprawa kajakowa
Reklama
Reklama

Jacek Pałubicki, mieszkaniec Rumi, będzie gościem Spotkania Podróżniczego pt. „Podróż kajakiem przez Polskę”. Wstęp wolny!

Często się powiada: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Aby wyjść temu powiedzeniu naprzeciw, Fabryka Kultura w Redzie zaprosiła niesamowitego gościa – Jacka Pałubickiego.

Reklama
Reklama

Jacek Pałubicki jest rumianinem, studentem V roku Prawa oraz Kryminologii, sędzią koszykarskim, podróżnikiem oraz organizatorem licznych wydarzeń turystycznych o zasięgu wojewódzkim. To także członek Pomorskiej Komisji Młodzieżowej przy Oddziale Regionalnym PTTK w Gdańsku.

W 2020 roku odbył podróż kajakową po Polsce, która była jednocześnie najdłuższą kiedykolwiek przepłyniętą po Polsce pętlą kajakową. Liczyła ona ponad 2000 kilometrów (z czego ponad 1/3 trasy to pokonywanie Warty pod prąd), w tym: 8 rzek, 11 województw i trwała 62 dni.

– Kajak nie był jednak celem samym w sobie, a bardziej środkiem lokomocji. Mojemu podróżowaniu przyświecają dwie podstawowe idee. Docieram wszędzie za pomocą siły własnych mięśni, nie korzystam z napędów spalinowych/elektrycznych, itp.. Zależy mi także na ukazywaniu piękna Polski i odkrywaniu jej cały czas na nowo. Chcę pozwolić na dostrzeżenie jej atrakcyjności kulturowej, przyrodniczej, historycznej czy geograficznej – z wielu perspektyw – opowiada Jacek Pałubicki. – Wiele osób sądzi, że trzeba wyjechać do innego kraju albo nawet kontynentu, aby doświadczyć rzeczy niezwykłych. Ja nieustannie staram się udowadniać, że Polska również jest fascynująca, kryje w sobie wiele tajemnic oraz oferuje wspaniałe przygody – tłumaczy.

Podróż mieszkańca Rumi połączona była z akcją charytatywną, dzięki której udało się zebrać prawie 10 tysięcy złotych na remont Domu Samotnej Matki w Gdańsku Matemblewie. Została doceniona m.in. przez National Geographic. W jubileuszowej, 15. edycji plebiscytu Travelery Jacek Pałubicki został wybrany Podróżnikiem Roku, z uzasadnieniem „Za inspirującą podróż, która rozbudza naszą wyobraźnię i pokazuje, że przemierzanie świata, to coś więcej niż zaliczanie punktów na mapie”. Rumianin został także wyróżniony przez Kapitułę Kolosów w kategorii „Podróże”, z uzasadnieniem: „Za pomysłową podróż przez Polskę kajakiem (także pod prąd) i wrażliwość na mijane miejsca”.

Spotkanie podróżnicze z Jackiem Pałubickim pt. „Podróż kajakiem przez Polskę” odbędzie się w piątek, 28 stycznia 2022 r., o godz. 18.00. Miejsce: Fabryka Kultury w Redzie, ul. Łąkowa 59A. Wstęp wolny!

Ważne informacje:

  • organizatorzy proszą, by osoby zaszczepione przybyły na spotkanie z certyfikatami szczepień COVID-19.
  •  limit 30% miejsc na sali który nie dotyczy osób zaszczepionych.
  • W czasie spotkania obowiązuje zasłanianie ust i nosa maseczką 😷

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *