„To wstyd, żeby mieszkańcy nie mogli korzystać z miejskiego basenu” [Sygnały czytelników]

Reklama
Reklama

Przeglądając „rumski internet” natrafiłem na ciekawy problem, poruszany przez mieszkańca w mediach społecznościowych. W swoim poście pisze on o problemach z dostępnością torów na pływalni MOSIR. Obiekt przygotował swoją odpowiedź i argumentacje, którą zamieszczam poniżej.

Kryta pływalnia MOSiR Rumia mieści się przy ul. Marii Rodziewiczówny 8. To trzykondygnacyjnym budynek o powierzchni całkowitej ok. 2 200 m2 oraz kubaturze blisko 11 000 m3. Jest to tzw. „krótki basen” sportowy, czyli niecka długości 25 m, szerokości 12,5 m, głębokości 1,2 – 1,8 m. Mieści się na nim 6 torów, w tym jeden „wypłycony”, do głębokości 0,9 m. Wodę zapewnia nowoczesny system uzdatniania z m.in. ozonowaniem oraz automatyką kontroli parametrów wody.

Reklama
Reklama

Jeden z internautów zwrócił w ostatnim czasie uwagę na to, że pływalnia nie jest dostępna dla mieszkańców. Według niego, dzieje się tak przede wszystkim ze względu na rezerwacje szkółek pływackich oraz szkół na terenie Rumi. W swoim poście na Facebooku napisał:

Gryzie mnie to, że mieszkańcy nie mogą korzyść z basenu MOSIR, gdyż przez cały tydzień wszystkie tory są zajęte przez szkółki pływackie albo przez szkoły. Jedynie można wejść po 20.00. W zeszłych latach tak nie było. Rozumiem, że biznes się kręci, ale to wstyd, żeby mieszkańcy nie mogli korzystać z miejskiego basenu. [anonimowy wpis mieszkańca, profil „Rumia – co mnie gryzie?, 10.01.2022]

Odpowiedź pływalni

Dzień po publikacji posta, pływalnia postanowiła się ustosunkować do zarzutów, publikując oficjalny komunikat w mediach społecznościowych. Publikuję go poniżej:

W związku z zapytaniami i uwagami kierowanymi pod adresem pracy pływalni MOSiR Rumia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, informujemy i przypominamy:

  1. Wszystkie obiekty MOSiR pracują z ograniczeniami wynikającymi z rozporządzenia Rady Ministrów dotyczącego pandemii Covid-19,
  2. Ograniczona jest ilość dostępnych godzin ze względu na konieczne przerwy pomiędzy grupami, a także ilość osób mogących korzystać jednorazowo z obiektu,
  3. Powyższe ograniczenia dotyczą zarówno użytkowników indywidualnych jak i grup zorganizowanych,
  4. Porównywanie funkcjonowania obiektów zarządzanych przez MOSiR Rumia z pracą innych obiektów, w których mogą być stosowane inne formy zabezpieczeń pandemicznych lub nie są przestrzegane ograniczenia wynikające z ww. rozporządzenia RM, jest nieuzasadnione,
  5. Podobnie, jak wszyscy korzystający z naszych obiektów mamy nadzieję na szybki powrót do normalności.

Zasady i procedury korzystania z obiektu w warunkach pandemicznych dostępne są na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi: https://mosir.rumia.pl/plywalnia. Informacji można także zasięgnąć pod numerem tel. 58 6794409.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Która ze stron ma rację? Dajcie znać w komentarzach.

Sygnały od czytelników

Jeśli jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia na terenie Rumi lub po prostu chciałbyś się podzielić ze mną swoimi przemyśleniami o mieście, zapraszam do kontaktu!

Co dzieje się w Rumi?

Wiadomości, informacje i komunikaty z Rumi znajdziecie w osobnej kategorii na blogu – kliknij, aby przejść.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *