Rumscy strażacy z nową siedzibą

Rumscy strażacy z nową siedzibą
Reklama
Reklama

U zbiegu ulic Reja i Fredry powstanie nowa strażnica dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Rumi. Według zapowiedzi „ma być najnowocześniejsza w województwie”.

Pierwszym etapem inwestycji było podpisanie trójstronnego listu intencyjnego w październiku 2017 roku. Z kolei w styczniu 2019 roku zostało zawarte porozumienie w tej sprawie. Ostatecznie, akt notarialny dotyczący inwestycji burmistrz Michał Pasieczny i starosta wejherowski Gabriela Lisius podpisali 11 stycznia 2022 roku.

Reklama
Reklama

W ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wejherowie miasto Rumia przekaże na budowę nowej strażnicy grunty i odkupi z 99-procentową bonifikatą obecną siedzibę jednostki ratowniczo-gaśniczej, zlokalizowaną przy placu Kaszubskim.

W nowej siedzibie pojawi się infrastruktura garażowa z zapleczem technicznym, warsztatowym, z myjnią do obsługi pojazdów. Będzie część socjalno-bytowa z zapleczem przygotowania i konserwacji ubrań. Budowa obejmuje też obiekt dla ćwiczeń grupy wysokościowej z całym zapleczem magazynowym do sprzętu – wylicza komendant st. bryg. Jacek Niewęgłowski.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, ponieważ to na pewno ogromny wzrost bezpieczeństwa, znacznie lepsze warunki pracy dla strażaków. Warunki do szkoleń i do ćwiczeń będą znacznie lepsze, bo ta obecna strażnica jest jakościowo jedną z najsłabszych. Jest oczywiście sentyment historyczny, ale jednak ta praktyczna wartość nowego obiektu ma zdecydowane pierwszeństwo i potrzebę – podsumowuje burmistrz Michał Pasieczny.

Szacowany koszt inwestycji to około 19 milionów złotych. Planowany termin jej zakończenia to 2026 rok.

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi?

Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdź kategorię INWESTYCJE, gdzie znajdziesz wiadomości o przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *