Dla mieszkańcaHistorie i sukcesy mieszkańców RumiWiadomości

Kolejne małżeństwa na medal w Rumi

Kolejne małżeństwa na medal w Rumi
Reklama Reklama

Kolejne małżeństwa z Rumi z prezydenckimi medalami! W zeszłym tygodniu przyznano odznaczenia za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.Czym jest Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie?

Odznaką „Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” jest medal w kształcie stylizowanej, sześciopromiennej, srebrzonej, oksydowanej gwiazdy o średnicy 35 mm z ornamentowanymi promieniami łączącymi jej ramiona. Na awersie, w środku medalu, na okrągłej tarczy pokrytej różową emalią, umieszczone są dwie srebrzone, oksydowane róże. Na odwrotnej stronie w środku umieszczony jest monogram RP, a w otoku napis – „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Medal zawieszony jest na różowej wstążce o szerokości 35 mm z pionowym białym paskiem pośrodku.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie (fot. Urząd Miasta Rumi)

Kto został odznaczony podczas wrześniowej ceremonii?

Złote gody, czyli pięćdziesiątą rocznicę ślubu, tym razem obchodziło sześć par. Odznaczenia zostały wręczone podczas piątkowej (18 września) ceremonii odbywającej się w Miejskim Domu Kultury. Jubileusze 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego świętowali: Grażyna i Ryszard Panasiukowie, Maria i Zdzisław Łebkowie, Irena i Ryszard Gąskowie, Maria i Jan Rosinkowie, Zofia i Gerard Zielonkowie oraz Bożena i Edward Ekiertowie.

Wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Rumia, 18 września 2020 r. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie w Rumi (18.09.2020)

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie zostały nadane przez prezydenta RP, a wręczył je jubilatom wiceburmistrz Ariel Sinicki. Zastępca burmistrza podarował również parom kwiaty i upominki, a także złożył serdeczne życzenia.

– Cieszę się, że udało nam się spotkać i uroczyście podziękować tym parom za to, że są wspaniałym przykładem budowania trwałych relacji międzyludzkich. Te małżeństwa są wzorem i przykładem dla kolejnych pokoleń – przyznaje Ariel Sinicki. – Mam nadzieję, że kolejne wspólnie spędzone lata przyniosą jubilatom wiele powodów do radości – dodaje wiceburmistrz.

Zobacz poprzednie wpisy na ten temat:


(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi)

Reklama Reklama
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *