Kolejne nowoczesne autobusy na rumskiej trasie

kolejne nowoczesne autobusy na rumskich trasach
Reklama
Reklama

W środę (23 października) serwis polskitransportpubliczny.pl poinformował o podpisaniu umowy, która powinna szczególnie zainteresować mieszkańców Rumi.

W czasie Targów Busworld, odbywających się w Brukseli od 18 do 23 października 2019 r., doszło do podpisania umowy na dostarczenie dwóch nowoczesnych autobusów MAN Lion’s City 12 EfficientHybrid. Pojazdy trafią w lipcu przyszłego roku do firmy Przewozy Autobusowe GRYF z Żukowa. Będą obsługiwały linię 85, kursującą w ramach usług świadczonych przez ZKM Gdynia na trasie: Rumia SzmeltaRumia Partyzantów.

Reklama
Reklama

Jak informuje producent, zaprojektowany na nowo autobus miejski łączy w sobie innowacyjność i mocne strony poprzednich wersji autobusów MAN. Dzięki modułowi MAN EfficientHybrid pojazd osiąga potrójne korzyści: zużywa mniej paliwa, emituje mniej substancji szkodliwych oraz zmniejsza hałas. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie producenta.

Warto przypomnieć, że zaledwie tydzień temu do eksploatacji na gdyńskich liniach komunikacji publicznej trafiło 55 nowoczesnych i ekologicznych autobusów. Można je spotkać praktycznie w całej sieci komunikacyjnej, ale rumscy pasażerowie od środy (16 października) mogą ich szczególnie wypatrywać na trasie linii „R”: Rumia Dworzec PKP – Gdynia Kacze Buki.

źródło: polskitransportpubliczny.pl / MAN

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *