Koncert kolęd i zespół Pectus w Rumi

Zespół Pectus podczas koncertu w Rumi
Reklama
Reklama

W Rumi odbył się świąteczny koncert kolęd pt. „Pectus Akustycznie. Program świąteczno-kolędowy”.

Pectus to polski zespół pop-rockowy utworzony w 2005 roku w Rzeszowie. W jego składzie gra czterech braci Szczepaników: Tomasz Szczepanik – gitara akustyczna, fortepian, śpiew; Marek Szczepanik – perkusja, instrumenty perkusyjne, chórek; Mateusz Szczepanik – gitara basowa, gitara akustyczna, chórek;Maciej Szczepanik – gitara elektryczna i akustyczna, chórek.

W 2016 r. grupa wydała album Kolędy przy kominie”, a dwa lata później: „Akustycznie”. Jak sugerowała sama nazwa wydarzenia: „Pectus Akustycznie. Program świąteczno-kolędowy”, to właśnie utwory z tych dwóch płyt wybrzmiały podczas koncertu w Rumi.

Ze względu na chorobę wokalisty, koncert zespołu Pectus w Rumi został przełożony z 17 grudnia 2022 r. na 7 stycznia 2023 roku. Grupa wystąpiła na hali MOSiR z programem świąteczno-kolędowym, dwukrotnie: o godzinie 16.00 i 18.30.

Grupa Pectus podczas koncertu w Rumi (fot. MOSiR Rumia)
Grupa Pectus podczas koncertu w Rumi (fot. MOSiR Rumia)

Koncert zespołu Pectus w Rumi

Zespół Pectus odwiedził już kiedyś Rumię – w 2018 roku, podczas plenerowego wydarzenia w ramach serii Lipiec w Rumi”:

Koncert zespołu Pectus w Rumi
Koncert zespołu Pectus w Rumi, 1 lipiec 2018 r. (fot. Paweł Jałoszewski)
Koncert zespołu Pectus w Rumi
Koncert zespołu Pectus w Rumi, 1 lipiec 2018 r. (fot. Paweł Jałoszewski)

Warto dodać, że ze względu na koncert w Rumi, z gry na trwających wówczas mistrzostwach świata w piłce nożnej zrezygnowała m.in. reprezentacja Niemiec. Podopieczni Joachima Loewa sensacyjnie odpadli z turnieju jeszcze w fazie grupowej, na kilka dni przed 1 lipca. 😉

Mem TymczasemWRumi na temat reprezentacji Niemiec i koncertu zespołu Pectus w Rumi. (źródło)

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Gdzie w Rumi (i bliskiej okolicy) warto spędzać wolny czas? Jakie są najważniejsze wydarzenia kulturalne i rozrywkowe w Rumi? Dowiesz się w kategorii: Impreza, wydarzenia i kultura (kliknij, aby przejść).

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *